2013 Türkiye Karting Şampiyonası’nda ikinci ayak, 27-28 Nisan tarihlerinde 4 ayrı kategoride 19 pilotun katılımı ile Körfez Karting Pisti’nde düzenlendi…

TKS-2_2013 Türkiye Karting Şampiyonası_İzmit Körfez Karting Pisti_otomobiltutkunu_Tosfed_Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu_berkay besler

2013 Türkiye Karting Şampiyonası, 27-28 Nisan 2013 tarihlerinde İzmit Körfez Karting Pisti’nde kısa adı EOSK olan Ege Otomobil Sporları Kulübü tarafından düzenlendi.

4 ayrı kategoride 19 pilot, 2 gün boyunca yapılan 3’er yarışın toplamında aldıkları puanlar neticesinde klasmanı belirlediler. 930 metrelik Körfez Karting Pisti’nde Formula Master/Senior 3 ayak, toplam 72 tur, Formula Junior 3 ayak, toplam 60 tur ve Mini 3 ayak, toplam 45 tur üzerinden mücadele etti.

Formula Junior kategorisinde milli sporcu Berkay Besler 3 yarışı da ilk sırada bitirirerek birinciliği elde ederken, Gülhüseyn Abdullayev ikinci ve Bora Özcan da üçüncü olarak podyumu oluşturan isimler oldular.

TKS-2-kerem-zengin_2013 Türkiye Karting Şampiyonası_İzmit Körfez Karting Pisti_otomobiltutkunu_Tosfed_Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu

Formula Senior ise kategorisinde birincilik Orçun Aydemir’in olurken,  Batuhan Ünlü ikinciliği, Berk Durak da üçüncülüğü kazandı.

Formula Master kategorisinde Kerem Zengin bir kez daha birincilik kürsüsünde yer alırken, Mehmet Çınar ikinciliği, Aydonat Atasever de üçüncülüğü elde ettiler.
Mini kategoride ise birinciliği Sarp Atasever kazanırken, İzel Karasu ikinci oldular.

Yarış sonrasında gerçekleştirilen seramonide, kategorilerinde ilk üç dereceyi paylaşan sporcuların ödüllerini Tosfed Asbaşkanı Tansu Uzun verdi.

TKS-2-_2013 Türkiye Karting Şampiyonası_İzmit Körfez Karting Pisti_otomobiltutkunu_Tosfed_Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu_Ödül Töreni