Türkiye’nin ilk klasik otomobil sivil toplum kuruluşu olan Klasik Otomobil Kulübü, 23 Nisan Bahar Rallisi’ni çocuklar ile birlikte koşuyor. ‘Klasik otomobil’de sezonun ilk rallisi olarak ayrı bir önememe sahip “23 Nisan Bahar Rallisi”, antika otomobil hayranlarını Bursa’da yeni bir maceraya davet ediyor.

Medya Sponsorluğunu Sabah Gazetesi ve Ahaber’in üstlendiği, halka klasik otomobil sevgisini aşılayabilmek ve bu kültürel mirası yeni nesillerle paylaşabilmek için her sene Türkiye’nin farklı yerlerinde yapılan bu rallilerden ilki İznik yöremizde koşulacak. Her adımında farklı bir tarih sahnesi ile karşılaşılan İznik, bu kez tarihi otomobillere tanıklık edecek.

Birbirinden değerli onlarca klasik otomobil, 21 Nisan Cumartesi günü İstanbul Hilton Garden Inn Istanbul Golden Horn’dan start alacak, aynı gün Yalova üzerinden Mudanya etapları koşulacak. İlk gün Hampton by Hilton Bursa’da sona erecek.

22 Nisan Pazar Hampton by Hilton Bursa’dan alınan startın ardından çinileri kadar tarihi dokusu ile de ünlü yöremiz İznik etabı koşulacak. Bu rallide katılımcılar için farklı bir etap da kurgulandı, onları zorlayacak “Rehau” etabında ise klasikler bütün maharetlerini göstermek zorunda kalacak. Aynı gece Hilton Bursa Convention Center & Spa’da yapılacak ödül töreninde kupalar sahiplerini bulacak.