19 MAYIS’TA SAMSUN’DA   YÜZBİNLERCE SEYİRCİ KARŞISINDA DAMALI BAYRAĞI GÖĞÜSLEYEN TAKIM ECI COSMETICS MEN OLDU…

 

 

“Işıklar Dünya Offshore 225 Şampiyonası” ikinci ayağı, yaklaşık 200 bin seyircinin önünde Samsun-İlkadım Meydanı’nda başladı. Samsun Valiliği’nin ev sahipliği ile Karadeniz halkı ile ikinci kez buluşan “Işıklar Dünya Offshore 225 Şampiyonası” Samsun Grand Prix 1’in lideri 88 numarayla yarışan ECI Men Cosmetics takımı oldu.

Kerem Tuncer-Alpay Akdilek ikilisi 43:49:281’lik zamanlarıyla birincilik kupasının sahibi olurken, arkalarında Beşiktaş-Miele takımının tecrübeli pilotları Murat Leki- Orçun Tufan’dan oluşan ekip 44:09:968’lik dereceleriyle ikincilik kupasını elde ettiler.

Şampiyonanın en genç takımı olan İlker Özmen-Umur Duyar’dan oluşan Lenore Yacht takımı ise üçüncülük kupasıyla sezonun ilk podyumunu gördüler.

 Kutlamalar, İlkadım Meydanı’nda sabah erken saatlerde sembolik olarak Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkışının simgelendiği bayrak teslim töreni ile başladı. Işıklar Dünya Offshore Şampiyonası’nın 11:00 de başlayan sıralama turlarında ise 20 sporcu ve 10 takım start aldı.

Sıralama turlarında İstanbul ayağının birincisi olan takım ECI Men Cosmetics (Kerem Tuncer-Alpay Akdilek) 1;19,640’lık zamanlarıyla sıralamada ilk kalkış hakkını yine kimseye kaptırmadılar. Yaklaşık 1 saniye gerilerinde Murat Leki-Orçun Tufan’dan oluşan Beşiktaş–Miele takımı yer alırken, şampiyonanın en genç pilotlarının yarıştığı Lenore Yacht takımı pilotları İlker Özmen-Umur Duyar ise 1;23;110’luk zamanlarıyla üçüncü sırayı elde ettiler…

Samsun Grand Prix 1’de daha startla birlikte ilk turda teknesinin şaft kesmesi ile yarış dışı kalan Cengiz Şıklaroğlu-Uğur Yelken’den oluşan Angel Yacht, yarışın en şanssız teknesi olurken, 2 numarayla start alan YKM Sport ise yarışın bitimine 3 tur kala marş motoru arızasıyla yarışa veda etti. Cengiz Cennetoğlu-Ali Tanır’dan oluşan ekip tur sayısının yüzde 70’nin tamamlamış olması nedeniyle puan almaya hak kazandı.

Dereceye girenlere ödüllerini Samsun Valisi Hüseyin Aksoy, UIM Komiseri Per Benson, Bölge İdare Mahkemesi  Başkanı Ali Telli, Garnizon Komutanı Mehmet Göktan, Gelişmekte Olan Spor Branşları Federasyonu Başkanı Enver Oral ve İstanbul Offshore Kulübü Başkanı Uğur Işık verdiler.

PROGRAM;

20 Mayıs Pazar (İlk Adım Meydanı)

11:00 – 12:00 Sıralama Turları / Resmi Antrenmanlar

14:00 – 15:00 SAMSUN GRAND PRIX 2

15:10                 Ödül Töreni

15:20                 Basın Toplantısı – Işıklar Süper Tır