Formula 1 dünyasının bu hafta sonundaki İspanya çıkarması yine sadece D-Smart’ta. Sezonun 5. yarışı İspanya GP’nin antrenman turları 11 Mayıs Cumartesi saat 12.00’da, sıralama turları da aynı gün saat 15.00’da D-Smart 77. Kanal Smart Spor ve Smart Spor HD’de ekrana gelecek. 12 Mayıs Pazar günü sırasıyla saat 14.00 ve 15.00’da ise “Formula 1 Özel” ve İspanya GP yine D-Smart 77. Kanal Smart Spor ve Smart Spor HD’de izleyiciyle buluşacak.

Türkiye’nin önde gelen dijital yayın platformlarından D-Smart, izleyicilerini dünyanın en heyecan dolu sporlarından Formula 1 ile buluşturmaya devam ediyor. Red Bull’dan Vettel’in kazandığı Bahreyn GP’si ile birlikte F1’in okyanus ötesi turu sona ermiş oldu. Takımlar İspanya GP ile Avrupa’ya merhaba diyecek.

Dünyanın en hızlı pilotları İspanya’da, yarışlar D-Smart’ta!

Avustralya, Malezya, Çin ve Bahreyn’de keyifli, çekişmeli, bol geçişli ve farklı stratejik hamleleri izlediğimiz yarışların ardından; Formula 1’de heyecan İspanya’da devam ediyor. İlk dört yarışta Lotus, Red Bull ve FERRARI takımlarından üç dünya şampiyonu Raikkonen, iki kez Vettel ve Alonso galibiyete ulaşmıştı. İspanya’nın Barselona kentindeki Katalunya pisti, sezonun beşinci yarışına ev sahipliği yapacak.

Katalunya sezonun en belirleyici pistlerinden biri

Geçiş yapmanın oldukça zor olduğu 4.655 kilometre uzunluğundaki Katalunya, hızlı ve uzun virajlarıyla otomobilleri aerodinamik anlamda sorgulayan bir pist. Genel anlamda Katalunya’daki otomobillerin performansı sezonun geri kalan bölümü için bir gösterge teşkil ediyor. Ayrıca Avrupa sezonun ilk yarışı olması itibariyle, takımların ilk büyük güncelleme paketlerini de Barselona’da piste sürmesi bekleniyor.

Program                                                                      Tarih                            Saat                                      Kanal   

İspanya GP Antrenman Turları                 11 Mayıs 2013                 12.00   Smart Spor / Smart Spor  HD

İspanya GP Sıralama Turları                       11 Mayıs 2013                  15.00    Smart Spor / Smart Spor HD

Formula 1 Özel                                                12 Mayıs 2013                  14.00   Smart Spor / Smart Spor HD

İspanya GP                                                      12 Mayıs 2013     15.00     Smart Spor / Smart Spor HD

Ferrari_F1_Formula1_Formula-One_otomobiltutkunu_2013-season_Bahreyn_Dsmart