Türkiye’de motor sporlarını uzun yıllardır aralıksız destekleyen Ford Otosan’ın arka arkaya 13’üncü kez ana sponsor olduğu Kocaeli Rallisi, İzmit Outlet Center’ın önünde Ford Otosan Genel Müdürü Haydar Yenigün’ün verdiği start ile başladı.

Ford Otosan Kocaeli Rallisi

3 özel etabın ardından Kocaeli şehir merkezinde yer alan seyirci özel etabıyla yarışın ilk gününü sonlandıracak olan ekipler arasında hem markalar hem de pilotlar klasmanında lider konumda bulunan Castrol Ford Team Türkiye, 2014 sezonunun ilk şampiyonluğunu ilan edebilme hedefiyle start aldı. Castrol Ford Team Türkiye Direktörü Serdar Bostancı, “Ford Otosan’ın fabrika takımı olarak kendi evimiz olan Kocaeli’de start aldığımız bu yarışın sonunda 2014 Türkiye Ralli Şampiyonası markalar klasmanındaki şampiyonluğumuzu ilan edebilmeyi hedefliyoruz. Tüm Kocaeli halkını ve motor sporları tutkunlarını da pazar akşamı bitecek bu güzel sportif etkinliği izlemeye davet ediyoruz” dedi.

KOSDER tarafından organize edilen 2014 Türkiye Ralli Şampiyonası’nın altıncı ayağı Ford Otosan Kocaeli Rallisi, İzmit Outlet Center’ın önünde Ford Otosan Genel Müdürü Haydar Yenigün’ün verdiği start ile başladı. Türkiye’nin en köklü yarış takımlarından Castrol Ford Team Türkiye ise Ford Otosan Kocaeli Rallisi’nin sonunda 2014 Türkiye Ralli Şampiyonası kapsamında “Markalar” klasmanında şampiyonluğunu ilan etme hedefiyle start aldı.

2014 Türkiye Ralli Şampiyonası’nda halen hem markalar hem de pilotlar klasmanında liderliğini sürdüren ve takım olarak üstün bir performans sergileyen Castrol Ford Team Türkiye, Ford Otosan Rallisi’ne iki Ford Fiesta S2000 ve üç Ford Fiesta R2’yle katılıyor. Kocaeli il sınırları içerisindeki zorlu ve hızlı 10 özel etaptan oluşan toplam 260 km uzunluğundaki Ford Otosan Rallisi’nin start ve finiş seremonileri İzmit Outlet Center’da gerçekleştiriliyor.

Castrol Ford Team Türkiye Direktörü Serdar Bostancı, “2014 Türkiye Ralli Şampiyonası’na yine öncelikle takım olarak şampiyonluk hedefiyle başlamıştık. Ford Otosan’ın fabrika takımı olarak kendi evimiz olan Kocaeli’de start aldığımız bu yarışın sonunda 2014 Türkiye Ralli Şampiyonası kapsamında markalar klasmanındaki şampiyonluğumuzu sezonun bitimine 1 yarış kala ilan edebilmeyi hedefliyoruz. Tüm Kocaeli halkını ve motor sporları tutkunlarını da pazar akşamı bitecek bu güzel sportif etkinliği izlemeye davet ediyoruz” dedi.