Motosiklet meraklılarının sabırsızlıkla beklediği Eurasia Moto Bike Expo 2012’de Honda, en yeni modellerini görücüye çıkarırken CBR1000RR’ın da 20’nci yaşını kutlayarak, fuara damgasını vuruyor.

 

Motosiklet tutkunlarının heyecanla beklediği Eurasia Moto Bike Expo 2012, 1 Mart’ta kapılarını açtı. 4 Mart’a kadar gezilebilecek fuarda Honda, dokuzuncu salonda yer alan standında en yeni modellerini görücüye çıkarırken, farklı modelleri de ziyaretçilerle buluşturuyor.

Fuarın ilk gününde konuşan Honda Türkiye Genel Müdürü Hideto Yamasaki, Türkiye’de geçen sene motosiklet satışlarının yaklaşık olarak 200 bin adet olarak gerçekleştiğini, nüfusu 74 milyon kişiye ulaşan ve ekonomik kalkınmasını hızla sürdüren Türkiye’nin diğer ülkelere kıyasla yüksek bir potansiyele sahip olduğunu belirtti. Yamasaki sözlerine şöyle devam etti: ”Şehirlerde ağırlıklı olarak hobi ve ticari kullanım olanağı sunan motosikletler, şehir dışı veya kırsal bölgelerde günlük hayatta farklı amaçlar için kullanılıyor. Ancak, kullanım kolaylığı, hafifliği, özgürce hareket etmeyi mümkün kılması ve ekonomik olması nedeniyle pek çok avantaj sunmasına rağmen, müşterilerimizin halen hedeflediğimiz memnuniyet seviyesine ulaşamadıklarını düşünüyoruz. Bu nedenle biz, Super – Cub ruhunu örnek alarak, Türkiye’ de motosikletin yepyeni talepler göreceği, insanların yaşamını zenginleştireceği modeller sunmaya söz veriyoruz.”

Yamasaki ayrıca “Eurasia Moto Bike Expo 2012’de sergilediğimiz yeni ve rekabetçi modellerimiz, kullanıcıların motosiklete sahip olmasını kolaylaştıracak Honda finans projemiz ve yeni bayi ağı yapılandırmamız sayesinde satışlarımızı bir önceki yıla göre daha da artırarak pazar payımızı genişletmeyi hedefliyoruz. Biz, Honda Türkiye olarak bundan sonra da “kalite ve güvenlik” temel kavramları üzerinde yoğunlaşacağız ve elbette dünyadaki en kaliteli motosikletleri, olabilecek en uygun fiyatla, bayilerimiz üzerinden müşterilerimize ulaştırarak zengin motosiklet yaşantısını sunmaya çalışacağız” dedi.

Standa ilgi büyük

Fuarın ilk gününde motosiklet severlerin yoğun ilgisini gören Honda standı, motosiklet tutkunları ve ailelerinin keyifle vakit geçirebileceği etkinliklere de ev sahipliği yapıyor. Fuar süresince devam edecek etkinlikler kapsamında, efsane modeli CBR1000 RR modelinin 20’inci yaşını da kutlayan Honda standında yer alan modellerini ekranların sevilen yüzü Ali Tınaz tanıtıyor.