Anadolu Isuzu, 14-17 Kasım 2013 tarihleri arasında İstanbul Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecek COMVEX 4. Ticari Araçlar, Otobüs ve Yan Sanayi Fuarına katılıyor. Anadolu Isuzu, standında ürün gamındaki modellerin tümüne yer veriyor. Fuarda, pick-up grubunda; paletli D-MAX 4×4 , D-MAX 4×4 A/T V Cross, D-MAX 4×4 LTD Offroad, D-MAX 4×2 LTD; otobüs grubunda; Visigo, Novo Lux, TURKUAZ, Citibus, Citibus CNG ve Novociti; N Serisi grubunda ise NPR 3 Dingil, NPR 10 Kamyon ve NLR kamyonet modellerini sergileyecek.

D-Max_otomobiltutkunu

Isuzu D-MAX : Sınıfının En Yüksek Çekme Kapasitesine Sahip Pick-up’ı

Ekim ayından itibaren piyasaya sürülen 4×4 D-MAX’ ler 3,5 tonluk çekme kapasiteleri ile (frenli römork ağırlığı)  rakipleri arasında en yüksek çekme kapasitesine sahip pick-up oldu. Pick-up pazarını arazi vitesi yerine 4×4’e düğme ile geçiş sağlayan ‘’Shift On The Fly’’ sistemiyle tanıştıran D-MAX, otomatik vites seçeneğini de sunan ilk pick-up olmuştu.

Modernleşen 4×4’e geçiş sistemi, 6 ileri (manuel), 5 ileri (otomatik) vites seçenekleri ve 163 HP güce ve 400 Nm torka sahip 2.5 litrelik twin turbo dizel motoruyla Isuzu D-MAX, sınıfındaki iddiasını sürdürüyor.

Yüksek güvenlik donanımını standart olarak sunan Isuzu D-MAX ,  sürücü ve yolcu hava yastıkları yanında yan ve perde hava yastıkları, güçlendirilmiş kabin, gündüz farları, ESC (elektronik stabilite kontrolü), EBD (Elektronik Fren Dağılımı), BAS (Fren Destek Sistemi) , TCS (çekiş control sistemi) ile geliştirilmiş ABS (kilitlenmeyi önleyici fren sistemi) ile dikkat çekiyor.

COMVEX’de sergilenecek D-MAX 4×4 Kriminal modelinde, tekerlekli araçların geçemeyeceği yol ve arazi koşullarında kullanıcıya güvenli sürüş imkânı veren ve düşük zemin basıncı ile yüksek tutunma gücü sağlayan palet sistemi her bir çekerinde ayrı ayrı yer alıyor. Sistem çıkarıldığında da aracın orijinal lastikleri rahatlıkla takılabiliyor. Aracın asfalt ve kuru düz toprak zeminde 80 km/s hız, karlı ve buzlu zeminde ise 120 km/s hız ile ilerlemesini sağlayan Palet Sistemi, aracın çekiş gücünün azalmasına da neden olmuyor.

Özel amortisör sistemi ve yükseltme kiti ile fuarın gözdesi olan özel üretim D-MAX 4×4 LTD Off Road  ise yan basamak, çamurluk ve ön tampon özellikleriyle dikkat çekiyor. Çeki demiri ve özel off-road lastikleriyle D-MAX LTD, her koşulda güvenli sürüş olanağı sağlıyor.

VISIGO:Turizm Taşımacılığının ve Şehirlerarası Yolculuğun Konfor İkonu

Modern ve gösterişli yapısı, özgün dış dizaynı ile turizm ve şehirlerarası yolcu taşımacılığında tüm ihtiyaçları karşılayan VISIGO, ön tavanda standart olarak yer alan panoramik tavan camıyla yolcuların daha aydınlık ve ferah bir yolculuk yapmasına olanak sağlıyor. Her koşulda otomatik açılıp kapanabilen perdesiyle içeriye gelen ışığın istenen şekilde ayarlanmasını sağlıyor. Opsiyonlu olarak satışa sunulan üç bölmeli cam tavan ise tasarımda Anadolu Isuzu farkını ortaya koyuyor. Sınıfının en  geniş ve en yüksek otobüsü olan VISIGO’ da  ergonomi ve ferahlık ön planda yer alıyor.

Yine segmentinde bir ilk  olarak tam  otomatik iklimlendirme (ısıtma ve soğutma) sistemini standart olarak sunan VISIGO, 28,4 kw klima kapasitesi ve 38.270 kcal/ h ısıtma  kapasitesi ile  hem yaz sıcağında hem kış soğuğunda konforlu bir yolculuk yapılmasına olanak sağlıyor.

Güvenliğin ön planda tutulduğu otobüste, ön ve arka disk frenler, çift devreli otomatik ayarlı ABS’li tam havalı fren sistemi, yardımcı egzost freni, motor odası yangın algılama ve ikaz sistemi ile yolculuk daha güvenli hale geliyor.

Müşterilerin isteğine uygun 35+1, 37+1 ve 39+1 oturma opsiyonlarına sahip VISIGO, özel olarak tasarlanan koltukları ve yolcu başına düşen daha fazla bagaj alanı ( 5.5 m3) ile fark yaratıyor.

Sürücünün rahatlıkla ulaşabileceği şekilde tasarlanan ergonomik ve oldukça estetik sürücü torpidosu, rezistanslı ve otomatik sürücü penceresi, ledli gündüz sürüş farları, ısıtmalı ve elektrik kontrollü aynaları ve sürücü kliması ile seyahatler VISIGO  kullanıcıları  için çok daha konforlu. 250 litrelik yakıt tankı kapasitesi ise tek seferde daha çok yakıt alarak kullanıcısına kolaylık  sağlıyor

VISIGO’ nun sektöre getirdiği  yeniliklerden biri ise multimedya set. Multimedya set ile tek bir ekran üzerinde MP3, DVD, navigasyon ve yol bilgisayarı  aynı anda kullanılabiliyor.

CITIBUS: Şehiriçi Toplu Taşımacılık için İdeal Çözüm

Isuzu CITIBUS’ lar büyük otobüs kullanmanın mümkün olmadığı alanlara çözüm getirmesiyle belediyelerin büyük beğenisini topluyor. Yeni nesil Isuzu CITIBUS’ lar daha uzun, daha geniş, daha ekonomik ve sınıfının en yüksek yolcu kapasitesine sahip otobüsü olma özelliğiyle belediyelerin gözdesi. Üstelik Euro5 emisyon standartlarına uygun 204 beygir motor gücüne sahip olması, alçak tabanı, engelli rampasıyla tüm ihtiyaçları karşılıyor.

CITIBUS CNG : Türkiye’ de İlk Kez COMVEX fuarında sergileniyor

Fuarda ilk kez tanıtılacak Citibus CNG versiyonu 2014 yılında yollarla tanışacak. Üstün teknoloji ile donatılan 226 beygirlik motora sahip olan Citibus CNG 69 kişilik yolcu kapasitesine sahip. Citibus CNG, doğalgazla çalışan Euro 5 motoruyla çevre dostu olmakla birlikte işletme maliyetlerini düşürerek aracın ilk alımındaki ilave maliyetlerin hızla geri kazanımını sağlayacak.

Isuzu Novo_otomobiltutkunu

Novo Ailesi: Küçük Otobüsün Ekonomisi, Büyük Otobüsün Konforu

Estetik ve göz alıcı görüntüsünün yanı sıra üstün donanımıyla yeni nesil NOVO Otobüs Serisi, yolcu taşımacılığının standartlarını yükseltiyor. Aerodinamik ve modern çizgileri ile göze çarpan NOVO serisi, sadece dış dizaynı ile değil iç dizaynıyla da yenilikçi bir yapıya sahip.

NOVO, tüm seride standart olarak kullanılan ön ve arka disk fren sistemiyle güvenliği üst seviyeye taşıyor. Yekpare-füme renkli yan camları, standart sis ve gündüz farları, boynuz tipi yeni yan aynalarıyla güvenli bir sürüş imkanı sağlıyor. NOVO LUX ve NOVO ULTRA’da ısıtmalı yan aynalar standart olarak sunuluyor. NOVO serisinin en donanımlı modeli olan NOVO ULTRA, 190 beygirlik motoru, standart çift camı ve elektrikli sürücü camı ile görücüye çıkıyor.
Türkiye’de küçük otobüs piyasasının lider üreticisi Anadolu Isuzu güvencesiyle üretilen sınıfının ilk engelli rampalı aracı olan NOVOCITI, düşük yakıt tüketimiyle işletme giderlerinizi azaltıp, kazanca kazanç katıyor. Kaptanlarımızın isteklerine göre farklı koltuk dizilimi opsiyonları bulunan NOVOCITI, 55 kişilik yolcu kapasitesiyle şehiriçi yoğun hatlarda hem yolcularını rahat ettirecek, hem de kaptan şoföre küçük otobüs ile büyük otobüs kazancı sağlıyor.

TURKUAZ : Turizm Sektörünün Gözdesi

Turizm sektörünün gözdesi Isuzu TURKUAZ, modern  görünüşü ve konforuyla  keyifli bir yolculuk sağlıyor. 31 koltuk sınıfının yaratıcısı TURKUAZ, sektörün büyük otobüslerden beklediği konfor ve güvenlik seviyesini yakalarken aynı zamanda bir minibüsün sağlayabileceği  atikliği, ekonomiyi ve manevra kabiliyetini  de vaad ediyor. 33 koltuğa kadar çıkabilen değişik koltuk versiyonları ve 26 kişilik VIP seçeneği ile her türlü ihtiyaca cevap verebiliyor.
4,2 m3  bagaj hacmi, ideal aydınlatma sistemi ve dikey yönde açılan amortisörlü bagaj kapakları ile rahat ve efektif  bir bagaj alanı kullanımı sunuyor. TURKUAZ’ ın geniş, gölgeli ve çift katlı yolcu camları, ferah iç dizaynını  tamamlayarak aracı şehir turları için ideal bir otobüs yapıyor.  Kayak dolabı soketleri, ön ısıtıcısı (webasto) ve güçlü ısıtma sistemi ise TURKUAZ’ı kış turizmi için de mükemmel bir araç yapıyor. Maksimum düzeyde rahatlık amacıyla tasarlanan geriye yatar, yana açılır koltuklar uzun mesafeli yolculuklarda büyük otobüs konforu sağlıyor.

N Serisi: Yolların Efendisi

Isuzu, dünyanın  önde gelen ticari araç  ve dizel motor üreticileri arasında yer alıyor. Dayanıklı, uzun ömürlü ve çevre dostu motorları, düşük yakıt tüketimiyle kamyon ve kamyonet müşterilerinin büyük beğenisini kazanıyor.

Sessiz ve güçlü motora sahip olan NPR 3D, üstün manevra yeteneği ile dikkatleri üstüne çekiyor. NPR 3D, 190 beygirlik  motoru ile daha iyi çekiş, 3’ncü dingil ile de daha fazla taşıma kapasitesi sağlıyor. 3’ncü dingille birlikte taşıma kapasitesi 12.5 tona ulaşıyor. Motor gücü, dayanıklı araç gövdesi ve düşük servis bakım giderleriyle NPR 3D beklentileri bir üst seviyeye çıkarıyor.

Performansı ve estetik tasarımı ile şehir içi ve yakın şehirler arası yük taşımacılığı yapanların tercihi olan NPR 10 ton, farklı dingil mesafeleri ve faydalı şasi uzunlukları ile müşterilerin beğenisine sunuluyor. NPR 10’da tam havalı disk fren sistemi standart olarak bulunuyor. Metal şeritler ile güçlendirilmiş kapılar ve araç önüne kadar uzayan şasisi ile Isuzu NPR 10 ton çarpışma anında sürücü ve yolcu için ilave güvenlik sağlıyor.

Isuzu NLR kamyonet, düşük dönüş yarıçapı ve  yüksek manevra yeteneği ile şehir içinde ve dar sokakların ideal aracı. Alçak şasesi ile  kolay yükleme-boşaltma imkanı sağlıyor.

D-Max Test_Isuzu D-Max otomobiltutkunu