MPV segmentinde liderlerden biri olan Citroën, 1999’dan itibaren Xsara Picasso, C4 Picasso, C4 Grand Picasso ve C3 Picasso ile gerçek bir başarı hikayesi ortaya koyuyor. Picasso serisinin 14 yıllık serüveninde ulaştığı   3 Milyonluk satış adedi bunun en büyük kanıtı.

Citroën 2013’ün ikinci yarısından sonra piyasaya çıkacak olan markanın gelecek kompakt MPV’sini haber veren , TECHNOSPACE konseptini Cenevre Otomobil Fuarı’nda sergileyerek yeni bir aşamaya giriyor. Citroën’in kreatif teknoloji mottosunun en son dışavurumunu temsil eden TECHNOSPACE konsepti  ile marka yeni çağa adım attığını duyuruyor.

TECHNOSPACE’e özel ayrıntılar:

–          98 g/km’lik CO2 rekor düşüklükte emisyon seviyesi ve  efektif bir  mimariyle birleşen yeni Etkin  Modüler Platform 2 (EMP2)

–          Bütünleşik teknolojiler ile daha konforlu bir sürüş. Yüksek çözünürlüğe sahip 12 inch büyüklüğünde yeni full touch panaromik ekran.

–          Daha önce görülmemiş ebatlar  (uzunluk: 4.43 m, genişlik:  1.83 m yükseklik: 1.61 m) ile combine edilen kompakt yapı sayesinde ferah bir yaşam alanı ve rekor düzeyde sunulan bagaj hacmi. ( 537 lt VDA )

–          Dinamik çizgilerle güçlü, dışavurumcu tasarım ve üç boyutlu tasarıma sahip yüksek teknolojili farlar.

Citroen Xsara Picasso_C4 Picasso_C4 Grand Picasso_C3 Picasso_otomobiltutkunu