Teknoloji ile estetiği kusursuz tasarımlarda buluşturan Citroën, kompakt SUV sınıfı için yepyeni ve benzersiz bir model geliştirdi. Sürücülerin gözdesi haline gelen C4 serisinin yeni modeli Citroën C4 Aircross, kompakt SUV tasarımını yepyeni bir boyuta taşıyor. Üstün özellikleriyle sınıfında farklı bir noktaya konumlanan Citroën C4 Aircross, 2012 yılının ilk yarısında pazarda yerini alacak. Citroën’in bir yıl içinde 100 binden fazla üretilen gözde serisi C4’e yepyeni ve benzersiz bir model daha eklendi. Citroën C4 Aircross, kompakt SUV tasarımının klasik öğelerine yeni bir bakış açısı getiriyor. Estetik ile teknolojik yenilikleri bir araya getiren Citroën C4 Aircross, modern yaşam tarzına sahip kişiler için ideal bir tasarım sunuyor. Bu yeni gövde stili, Citroën’in teknolojik mükemmelliğine dayanıyor ve bir arazi aracının gücünü bir aile otomobilinin sürüş ve kullanım özellikleriyle birleştiriyor.

Motor seçeneğine bağlı olarak 2 ve 4 tekerlekten çekişli versiyonlarla sunulan Citroën C4 Aircross 2012’nin ilk yarısı içinde pazara sunulacak ve karbondioksit emisyonları açısından sınıfının önde gelen modelleri arasında yerini alacak. C4’ün DNA’sı, güçle birleşti Citroën C4 Aircross modelinin stili, markanın DNA’larını taşırken, serideki diğer modellerin canlılığını bir arazi aracının güçlü stiliyle birleştiriyor. Onu diğerlerinden ayıran stil özellikleri arasında yer alan ve uçlarında aerodinamik hava kanalları olan yatay ön çıtalar, aracın kompakt görüntüsünü vurguluyor. Sürücü koltuğundan da görülebilen kaput çevre çizgileri, geniş tekerlek davlumbazları ve kısa şasi uzantısı gibi özelliklerin tümü, aracın eşsiz siluetinin ortaya çıkardığı sağlamlık izlenimini güçlendiriyor. Her bir ayrıntısı üzerinde özenle çalışılan, her parçası stil ve performansı vurgulayacak şekilde tasarlanan Citroën C4 Aircross’un hem gündüz hem de gece görülen öndeki ışık imzası LED’lerle oluşturuldu, aerodinamik hava kanallarıyla dikey olarak hizalandı. Geniş 18 inçlik lastikler ve doğrudan Hypnos konsept otomobilinden esinlenmiş olan arka lambalar en iyi hava akışını sağlamak ve karbondioksit emisyonlarını düşürmek için elden geçirildi.

Citroën C4 Aircross’un yan aynalarında sinyal lambaları, arka lambalarında ışık kılavuzları ve bagaj kapağı üzerindeki krom çıtaya entegre geri görüş kamerası bulunuyor. Vurgulu stil, Citroën’in özgün tasarım özelliklerini temel alıyor. Yandan bakıldığında Hypnos konsept otomobilindeki cam yüzeylerde de kullanılan ters köpekbalığı yüzgeci, markanın SUV ailesinin bir üyesi olduğunu gösteren krom çıtayla süslendi. Etkin çekiş sistemine sahip akıllı otomobil En yeni nesil dört tekerlekten çekiş sistemine sahip olan Citroën C4 Aircross, her koşulda mükemmel yol tutuş için yaratıldı. Bu teknoloji sayesinde tork otomobilin ön ve arka tekerlekler arasında ideal şekilde dağıtılırken, araç sürekli dört çeker sürüş modunda kullanılabiliyor. Vites kolunun arkasına yerleştirilmiş basit bir kumanda sayesinde sürücü, isteği ve ihtiyacı doğrultusunda üç çekiş modundan birini elle seçebiliyor; ideal yakıt tüketimi için 2WD modu, torku ön ve arka akslara otomatik olarak dağıtan 4WD modu, veya zorlu koşullarda daha fazla çekiş gücü için arka tekerleklere aktarılan torku artıran kilit modu.

Karbondioksit emisyonlarında fark yaratıyor HDi 110 motoru ve buna bağlı 6 vitesli manüel şanzımanı, Citroën C4 Aircross’u karbondioksit emisyonları açısından sınıfının önde gelen modelleri arasında konumlandırıyor. Ayrıca HDi 110 motor 2WD veya 4WD versiyonları da bulunuyor, bu sayede herkes kendi yaşam tarzına en uygun versiyonu seçebiliyor. Kompakt boyutlara (uzunluk 4,34 metre, genişlik 1,80 metre, yükseklik 1,63 metre) ve şaşırtıcı kıvraklığa (dönüş çapı 10,6 metre) sahip Citroën C4 Aircross, şehir içinde ve dar yollarda kendini evinde hisseder. Bu 5 kişilik otomobilin 442 litre hacimli bagajı, modern yaşamın ihtiyaçlarını rahatlıkla karşılıyor. Şasi ve süspansiyonu Citroën’in değerlerine sadık bir sürüş için özel olarak geliştirildi ve konfor ile yol tutuşu arasında ideal dengeyi sunuyor. Yola yeni bakış açısı Citroën C4 Aircross’un yükseltilmiş sürücü konumu yola ve çevreye açık bir görüş açısı kazandırıyor.

Araç içindeki yolcular, aracın içine ışık girmesini sağlayan geniş panoramik camdan şehir içindeyken bile mavi gökyüzünün tadını çıkarabiliyorlar. Geceleri ise panoramik tavan, entegre LED ışıklı kılavuzlarla aydınlatılıyor. Sürücü mahallinin yüksek fonksiyonellik sunan ergonomik özellikleri sürücünün gündelik kullanımı için kolay ve hızlı bir şekilde araca adapte olması için tasarlandı. Sürüşü ve yolculukları daha konforlu hale getirmek için Citroën C4 Aircross modeli, eller serbest giriş ve marş fonksiyonundan dokunmatik ekranlı GPS navigasyon sistemine, geri görüş kamerasından çekiş modu kumandasına ve taşınabilir müzik çalarlar için USB girişi ve Bluetooth bağlantısına bir dizi donanımla desteklendi.