Ford Otosan Satın Almadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Cengiz Kabatepe Uluslararası Tedarik Zinciri Yönetimi Ödülleri kapsamında “Purchasing Executive” (Yılın Satın Alma Yöneticisi) olarak ödüllendirildi.

Cengiz Kabatepe_otomobiltutkunu_Bo Inge Andersson_Purchasing Executive_Yılın Satın Alma Yöneticisi_Ford

Bu yıl ikincisi Londra’da düzenlenen “Automotive Supply Chain Global Awards” Küresel Otomotiv Tedarik Zinciri Ödül Töreninde, ’Yılın Satın Alma Yöneticisi’’ ödülünün sahibi Ford Otosan Satın Almadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Cengiz Kabatepe oldu. Otomotiv sektöründe yenilikçi uygulamalarıyla öne çıkan kurum ve yöneticilerinin ödüllendirildiği organizasyonda, Cengiz Kabatepe ödüle layık görülen ilk Türk yönetici olarak önemli bir başarıya daha imza attı.Automotive Supply Chain awards © Tom Martin photography

Cengiz Kabatepe, ödül töreninde yaptığı konuşmada, “Satın alma süreçlerimizdeki başarılı çalışmalarımız bize bu özel ödülü getirdi. İş süreçlerimizi önümüzdeki dönemde de geliştirmeye devam edeceğiz ve Ford dünyasında en iyi uygulamalara imza atarak örnek şirket olmaya devam edeceğiz” dedi.  Konuşmasına devam eden Kabatepe, ‘Türkiye otomotiv sanayine yön veren bir kurum olarak satın alma süreçleri yönetiminde de yenilikçi yaklaşım ve vizyoner duruşu benimsiyoruz. Yan sanayimizi desteklemek ve uluslararası alandaki iş hacmini birlikte artırmayı ülke ekonomimizin gelişimi için önemli bir katkı ve görev olarak görüyoruz. Yürüttüğümüz satın alma süreçleri ile pazarda rekabetçi bir yapının oluşmasını ve ürün kalitesinin artmasını sağlıyoruz’ dedi.

Dünya otomotiv sektörünün önde gelen markalarının yöneticileri ve duayenlerinin jüri üyeliği yaptığı organizasyonda ödül almaktan büyük mutluluk ve onur duyduğunu söyleyen Cengiz Kabatepe, sözlerine şöyle devam etti: “Satın alma süreçlerimizdeki stratejik planlarımız ve güçlü yönetimimizle bu başarıyı elde ettik. Geçtiğimiz günlerde Ford Motor Company Satın Almadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Hau Thai-Tang, ekibiyle yaptığı bir toplantıda örnek gösterdiği gibi satın alma süreçlerinde yapılan iyileştirme ve geliştirmelerle tasarruf konusunda Ford Otosan olarak çok önemli çalışmalara imza attık. Ülkemizin yüz yıllara dayanan ticari kültüründen çok şey öğrendik ve öğrendiklerimizi 50 yılı aşan ticaret hayatımızda hep başarıyla uyguladık ve daha da geliştirdik. Şimdi artık bu yetkinliğimiz, bu ödül ile birlikte uluslararası arenada da takdir görmüş oldu. Bu, hem bizim için hem de ülkemiz için gurur veren bir durum.”