Ülkemizin lider madeni yağ üreticisi Castrol Türkiye, Ducati, MV Agusta ve Triumph markalarının distribütörü olan Korlas Motor ile yeni bir işbirliği anlaşmasına imza attı. 

Power1 Racing_Castrol_Ducati_Castrol Türkiye_otomobiltutkunu_BMW - Motorrad_Harley Davidson_KTM_Ferco Motor_Vespa_Piaggio_Gilera_Aprilia_Moto Guzzi_Derbi_Ducati_MV Agusta_Triumph

Castrol’ün motosiklet için ürettiği ve özel moleküller ile ister 4 zamanlı ister 2 zamanlı olsun tüm motosikletlerin kalbini her zaman temiz tutan teknolojik ürünü Power1, bundan sonra Ducati, MV Agusta ve Triumph markalı motosikletlerin de ilk tercihi olacak. Kontrollü güç, performans ve kalite arayan motosiklet tutkunlarının ilk tercihi olan Power1, ülkemizde halen BMW – Motorrad,  Harley Davidson, KTM ve Ferco Motor  (Vespa, Piaggio, Gilera, Aprilia, Moto Guzzi , Derbi) gibi markaların tercihi olmasıyla da dikkat çekiyor.

Power1 Racing_Castrol_Ducati_Castrol Türkiye_otomobiltutkunu

Castrol’ün yüksek performans sunan motosiklet motorları için özel olarak geliştirdiği Trizone teknolojisi ile tüm 4 zamanlı motorların 3 farklı bölgesinin farklı gereksinimleri Castrol Power1 ile çözümleniyor. Motor, debriyaj ve dişliler için geliştirilen Castrol Power1 madeni yağları ile motosiklet tutkunları hem en iyi performansı hem de gerekli korumayı sağlamış oluyor. Diğer motosiklet yağlarına kıyasla daha hızlı ivmelenme gücü ve 100km/h hıza daha kısa mesafede ulaşma fırsatı sunan Castrol Power1 bu sayede motosiklet kullanıcılarını ulaşmak istedikleri noktaya kontrollü güç ile götürmüş oluyor.

Trizone Teknolojisi Hk:

Otomobil motorunun aksine 4 zamanlı motosiklet motoru; motorun, debriyajın ve dişli bölgelerinin bir arada olduğu ve aynı yağı kullandığı kompakt bir sisteme sahiptir. Otomobil motorunda üç bölge, belirli yağlar kullanılarak motor ve dişli kutusu ile ayrılır. İdeal 4 zamanlı motosiklet yağı motosikletin tüm üç bölgesinde farklı gereksinimleri karşılamalıdır. Kısacası yüksek performanslı 4 zamanlı motosiklet motoru, kullandığı motor yağı için pek çok zorluklar oluşturmaktadır. İşte bu yüzden yüksek termal kararlığa sahip Trizone teknolojisi ile geliştirilen Castrol Power1 kullanıcılarının motor yağları kolay buharlaşmaz, yağ tüketimleri artmaz ve koruma seviyeleri asla düşmez. Kontrollü güç arayanlar Castrol Power1 ile yollara gözleri arkada kalmadan çıkarlar.

Power1 Racing_Castrol_Ducati_Castrol Türkiye_otomobiltutkunu_BMW - Motorrad_Harley Davidson_KTM_Ferco Motor_Vespa_Piaggio_Gilera_Aprilia_Moto Guzzi_Derbi_Ducati_MV Agusta_Triumph_Korlas Motor