1899 yılından bu yana madeni yağ sektöründe dünya çapında haklı bir başarıya imza atan, araştırmaya ve teknolojiye yaptığı yatırımların yanı sıra motorsporlarına olan desteğiyle ön plana çıkan Castrol, yüksek kilometreli araç sahipleri için geliştirdiği Castrol GTX madeni yağıyla dikkat çekiyor.

 

Günlük motor korumasını sağlamak için tasarlanan Castrol GTX motor yağı, özellikle motor tortularının zararlı artışını önlemesiyle farkını ortaya koyuyor. Araçların kalbi olan motorlardaki çamurlaşmaya yani bir diğer anlamda kandaki kolesterol etkisine karşı % 25’a varan oranda daha iyi koruma sağlayan Castrol GTX, içeriğindeki özel katıklar ve yarı sentetik formülasyonuyla özellikle yüksek kilometreli araç ve taksi sürücülerinin tercihi olarak ön plana çıkıyor.

Castrol Binek Araç Yağları Pazarlama Müdürü Emre Ilgaz, Şubat ayının başından itibaren özellikle Anadolu’da yüksek kilometreli araç parkına sahip illerdeki yerel radyo kanallarında yayınlanmaya başlayacak olan yeni radyo reklamlarıyla Castrol GTX’in yüksek bilinirlik oranını daha da artırmayı planladıklarını dile getirdi.

Castrol GTX’in performansına olan inançlarından dolayı tüketicilere birebir seslenmeyi tercih ettiklerini de belirten Emre Ilgaz, markanın ayrılmaz değerlerinden biri olan “tek ekip ruhunu” yaşatabilmek amacıyla yeni radyo spotlarının Castrol Türkiye’nin farklı departmanlarında görev yapan çalışanlar tarafından seslendirildiğini de vurguladı.