40 yıllık tarihi ile Türkiye’nin en eski uluslararası motorsporu organizasyonu olan Avrupa Ralli Şampiyonası’na dahil Bosphorus Rally, 06-08 Temmuz tarihlerinde İstanbul’da düzenleniyor.
6 – 8 Temmuz tarihlerinde federasyonumuz tarafından organize edilecek olan Avrupa Ralli Şampiyonası organizasyonumuz 41. Boğaziçi Rallisi çerçevesinde, mahalli ralli klasmanı açıldı.
Söz konusu klasman ile ilgili yönetmelik, güzergah ve kayıt formu gibi dokümanlar, rallinin resmi web sitesi olan www.bogazicirallisi.com adresinde yayınlanmıştır.

Ayrıca Duyuru 2012/14´te ilan edildiği üzere ERC içinde yer alan ulusal seri; sadece homologasyonu 2000 – 2007 yılları  arasında bitmiş olan otomobiller için geçerlidir. Dolayısıyla homologasyonu 2008´den sonra bitmiş  veya halen geçerli olan otomobiller, ERC klasmanına kabul edilecektir.

Son olarak yarışın kayıtlarının kapanması ile ilgili de bir hatırlatma yapılması ihtiyacı duyulmuştur. ERC klasmanı için son kayıt tarihi 27 Haziran Çarşamba (yarın) saat 18:00;  Ulusal Seri, Historic Rally ve Mahalli Ralli için son kayıt tarihi 29 Haziran  Cuma saat 18:00´dir. Listeler FIA´ya onaya yollanacağından, belirtilen bu  saatlerden sonra kayıt alınamayacaktır.
Kaynak: Tosfed.