Hilton Convention Center’da gerçekleşen lansman partisinde Yeni BMW 3 Serisi sporcu ruhuyla ön plana çıktı. Türk Otomotiv sektörünün köklü kuruluşu Borusan Otomotiv, 16 Şubat 2012 tarihinde Hilton Convention Center’da düzenlediği lansman partisiyle Yeni BMW 3 Serisi’ni tanıttı.

 Üç Gösterisi sloganıyla Yeni BMW 3 Serisi’nin sporcu ruhunun hakim olduğu lansman gecesi, BMW Grup Satış ve Pazarlama Direktörü Ayhan Ölçer’in konuşmasıyla açıldı. Sporun atletik ve rekabetçi ruhundan ilham alınarak bu gece için özel hazırlanan dans gösterisi eşliğinde Yeni BMW 3 Serisi davetlilere tanıtılırken, Murat Boz’un sürpriz performansı partiyi daha da hareketlendi.

BMW CEO’su Norbert Reithofer tarafından sınıfının en sportif ve en yüksek sürüş zevki veren otomobili olarak tanımlanan yeni BMW 3 serisi eşsiz tasarımı ve sürüş dinamiğiyle ön plana çıkıyor. Tasarım hatlarındaki atletik oranlarla daha sportif bir görüntü kazanan Yeni BMW 3 Serisi, Sport, Modern ve Luxury olmak üzere 3 farklı donanım paketiyle otomobil tutkunlarının beğenisine sunuluyor.

Yeni BMW 3 Serisi TwinPowerTurbo motor teknolojisi dinamik sürüş performansını yakıt verimliliğiyle birlikte sağlıyor. Tüm modellerde 6 ileri manuel şanzıman standartken, sınıfında tek olma özelliği taşıyan 8 vitesli otomatik şanzıman seçenek olarak sunuluyor. Artan boyutları sayesinde daha geniş ve modern bir iç hacme kavuşan Yeni BMW 3 Serisi sınıfının ötesindeki konfor standartlarını sportif sürüş deneyimiyle bir arada sunuyor.

Renkli “head-up display” ekran, çevre görüş kamerası, şerit ikaz sistemi, park yardım asistanı, sürüş modu, çevre görüş kamerası, internete girebilme ve BMW Apps. gibi özelliklere sahip Yeni BMW 3 Serisi otomobiller, BMW ve MINI distribütörü Borusan Otomotiv Yetkili satıcıları Shoowroom’larında yerini aldı.