Milli karting sporcumuz Berkay Besler 24 – 26 Şubatta Belçika’da düzenlenecek olan Belgium Rotax Max Winter Cup yarışı için hazırlıklarını tamamladı.
Geçtiğimiz yıl Türkiye’yi karting sporunda 3.lüğe taşıyan 13 yaşındaki milli sporcumuz Berkay Besler 24 – 26 Şubatta Belçika’da düzenlenecek olan Belgium Rotax Max Winter Cup yarışı için, Ocak ayında Belçika’nın Genk Pisti’nde Şubat ayında ise Almanya’nın Kerpen Pisti’nde gerçekleştirdiği hazırlık antrenmanları tamamlayarak yarışa hazırlandı.

Antrenmanlar esnasında kondisyon sağlamak için yarış turlarından 2 kat daha fazla tur attığını belirten Berkay Besler konsantrasyonunu sağlamak içinse pozitif düşündüğünü belirtiyor.

Hazırlık sürecinde ailesinin ve takımının bunun yanında Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın, Tosfed’in, Spor Toto’nun, Burcu Çetinkaya’nın ve Twitter’dan birçok insanın kendisine destek olduğunu belirten milli sporcumuz bu sezonda her pilot gibi kendisininde 1.liği hedeflediğinin ve Türkiye’yi en iyi şekilde temsil etmek istediğinin altını çizdi.