Yeni ürün ve yeni nesil motorları ile güçlenen Opel, Avrupa genelindeki satış rakamı ile dikkatleri üzerine çekti. 2014 yılı itibariyle Avrupa’da toplam otomobil pazarının yüzde 7’sine ulaşarak 2011 yılından bu yana elde ettiği en yüksek pazar payına ulaştı. Opel’in Avrupa genelinde bu yılın ilk üç ayındaki satış rakamı 271.000. Geçen yılın Mart ayına kıyasla satışlarında yüzde 9 oranında artış gösterdi.

OPEL ADAM_Otomobiltutkunu_Opel Turkiye

Opel Türkiye Genel Müdürü Özcan Keklik “Avrupa, 2014 yılı Cenevre Fuarı’nda birkaç yıldır süre gelen krizden çıkış sinyalini vermişti. İyimserlik rüzgârını arkasına alan otomotiv sektörü Avrupa pazarında nihayet yeniden büyüyor. Bu süreçte Opel markamızın pazar payını artırması önemli bir işaret. Büyümemizin sürdürülebilirliği otomobillerimizin satış rakamlarının yanında sipariş adetleri ile kendini gösteriyor. Yeni nesil model, motor ve şanzıman seçeneklerine sahip modellerimiz arasında Mokka, 215 binin, Moda mini segmentinin yıldızı ADAM 80 binin, Amiral Gemimiz Yeni Insignia 85 binin üzerinde sipariş aldı ”dedi.

Rekabetin yoğun olarak yaşandığı Avrupa pazarında Opel, ilk çeyrekte birçok modeli ile önemli bir pazar payı elde etti. Opel’in Amiral Gemisi Yeni Insignia ve Fonksiyonellik şampiyonu Zafira kendi segmentlerinde birinci, Opel’in efsanesi Corsa, 2013 yılının en iyi dört çeker otomobili Mokka, ve segmentinde ergonomi, esneklik ve kalite konularında standartları yeniden belirleyen Meriva ikinci oldu.