1972 yılında kurulan ve Türkiye´nin en köklü otomobil sporları kulüplerinden birisi olan Bursa Otomobil Sporları Kulübü (BOSSEK), geleneksel Yeşil Bursa Rallisi´ni bu yıl 36. kez düzenliyor. 2011 Türkiye Ralli Şampiyonası´nın 6.ayağı olan organizasyon, 22-23 Ekim tarihleri arasında Bursa Büyükşehir Belediyesi katkıları ve Mavi Cin, Holiday Inn Bursa ve Technospray sponsorluğunda gerçekleştirilecek.

Orhaneli-Keles bölgesinde yer alan 133,21 km’si özel etap toplam 482.96 km uzunluğundaki parkurda gerçekleştirilecek olan organizasyon, 22 Ekim Cumartesi sabahı Çalı yolu Otopazarı girişinde yer alan Mavi Cin’deki teknik kontrol ile başlayacak.

Aynı gün saat 13:30’da Mavi Cin önünden verilecek seramonik start ile başlayacak rallide,  Dağgüney, Harmanalan ve Soğukpınar etaplarını kat edecek olan ekipler, saat 17.30’dan itibaren Nilüfer Açık Oto Pazarı otoparkında oluşturulacak Mavi Cin Seyirci Özel Etabı’nı geçecekler. Bursalı otomobilseverler bu etapta Türkiye’nin en hızlı pilotlarının performanslarını yakından izleme şansı bulacaklar… Servis alanı olarak da Mavi Cin otoparkının kullanılacağı rallinin ilk günü, ekiplerin saat 18.49’dan itibaren Görükle’deki Holiday Inn Bursa’da kapalı parka girmeleri ile son bulacak.

23 Ekim Pazar sabahı 08:00’de yeniden direksiyon başına geçecek olan ekipler, Dağgüney, Harmanalan, Soğukpınar ve Hüseyinalan etaplarını ikişer kez geçerek saat 17:18’den itibaren Holiday Inn Bursa’daki finiş tagına ulaşabilmek için mücadele edecekler. 23 Ekim Pazar günü ise 09.00, 10.00 ve 12.00 saatlerinde Mavi Cin önünden Soğukpınar ve Hüseyinalan etaplarına “ücretsiz” servisler kaldırılacak. Ayrıca Red Bull iki gün süresince DJ performansı ve sampling ekibi ile ralli heyecanına ortak olacak.

36.Yeşil Bursa Rallisi’nde sporseverler için de birçok sürpriz hazırlandı. 22 Ekim Cumartesi günü Mavi Cin Seyirci Özel Etabı öncesi saat 16.30’da Drift Academy İstanbul pilotları drift gösterisi gerçekleştirecek. Bursa’da ilk kez yapılacak Drift Show’da izleyenler heyecan ve aksiyon dolu dakikalar yaşayacaklar. Ayırca Türkiye’nin ilk özgün yarış otomobili Volkicar bu organizasyonda Bursalılar ile tanışacak. 4 kez Türkiye Ralli Şampiyonu olan Serkan YAZICI, saat 17.00’de seyirci etabında izleyenlere unutulmaz bir show sunacak…

26 ekibin katılacağı rallide Bursa’dan da 5 pilot mücadele edecek. Ünal Şenbahar, Emir Şahin ile Pegasus Racing adına Fiat Abarth Punto S2000 ile start alacağı yarıştan maksimum puanla ayrılmayı amaçlıyor. Bursalı co-pilot Emire Cantürk de, Ercan Kazaz’ın sağ koltuğunda Bonus Parkur Racing adına Skoda Fabia S2000 ile podyumda yer almak hedefi ile start alacak. Neo Motorspor adına REVAR OTO sponsorluğunda yarışan Tezcan Dalfidan-Eda Özer ikilisi de sınıf 8’de bir kez daha podyum hedefliyor.  Sezonun bitimine iki yarış kala Türkiye Ralli Şampiyonası Sınıf 8 Birinciliği’ni matematiksel olarak garantileyen ikili, kendi evlerindeki yarışta genel klasmanda üst sıralarda yer almak istiyor. Türkiye Tırmanma Kategori 3 Şampiyonası’nda ikinciliği kazanan Burhan Anayurt ise Bülent Polat’ın co-pilotluğunda Peugeot 106 GTI ile mahalli klasmanda mücadele edecek.