Yeni Peugeot Boxer Minibüs Okul; yenilenen tasarımı, gelişmiş donanımları ve teknolojileriyle tamamen yeni bir deneyim sunuyor.

Kapsamlı testlerle kalite ve dayanımı test edilen yeni Peugeot Boxer Minibüs Okul, yüksek verimlilik seviyesine sahip 160 HP gücündeki BlueHDi motoruyla performans ve yakıt ekonomisini aynı potada eritiyor. Yeni Peugeot Boxer Minibüs Okul, bünyesinde barındırdığı yenilikçi çözümlerle, üstün konfor ve güvenlik seviyesi sunuyor. Kapıya entegre elektrikli basamak, acil durum çıkış kapısı, yeni yönetmeliğe uygun geniş acil çıkış havalandırma camı ve güvenlik kameraları, koltuk sensörleri ve takip ekranları gibi donanımlar güvenliğe katkı sağlarken, çift renkli LED iç aydınlatma, Webasto iklimlendirme sistemi, her yolcu için ayrı havalandırma ızgaraları, radyo, USB girişi ve Bluetooth multimedya çözümü gibi özellikleri ile konforu destekliyor.

Yeni Peugeot Boxer Minibüs, 227.668 TL lansman fiyatının yanı sıra 90.000 TL için 24 ay %0,99 faiz kredi kampanyası ve lansmana özel fırsatları ile tüm Peugeot Yetkili Satıcıları’nda satışa sunuluyor.

KALİTELİ, KULLANIŞLI VE EKONOMİK

Bir ticari araçtan çok daha fazlası olan yeni Peugeot Boxer Minibüs, kullanım konforu ve gelişmiş teknolojik ekipmanlarıyla tamamen yeni bir sürüş deneyimi sunuyor. Yeni Peugeot Boxer Minibüs, kaliteyi yükseltmek ve dinamizmi artırmak üzere özel yıpranma simülasyonu ile üç kullanım yılına karşılık gelen farklı sürüş koşullarında toplam 4.000.000 km test edildi. Aracın dayanıklılığını en üst seviyeye çıkartmak üzere kapılarda 500.000 kez aç-kapa testi yapıldı. Yeni Peugeot Boxer Minibüs, hem okul taşıtı hem minibüs olarak kullanıma uygun birçok donanımı bünyesinde barındırıyor. Sınıfının en gelişmiş çevre kirliliği kontrol teknolojisiyle üretilen 160 HP gücündeki BlueHDi motor sayesinde aracın kullanım maliyetleri de azaltıldı. Ortalama 6,4 lt/100 km ile sınıfının en düşük tüketim değerlerinden birine sahip olan yeni Peugeot Boxer Minibüs, markanın en güncel tasarım diline sadık yenilikçi tasarımıyla modern ve sağlam bir duruş sergiliyor.

MODERNLİĞİ VE SAĞLAMLIĞI BİRLEŞTİREN STİL

Yeni Peugeot Boxer Minibüs’ün modern dış tasarımı ticari araç segmentine damgasını vuruyor. Keskin hatlara sahip kaputu ile daha kaslı bir görünüm sağlarken, üç parçalı tampon yapısı olası darbelere karşı daha pratik bir çözüm sunuyor. Gösterişli tamponu ile yeni Peugeot Boxer Minibüs yol üzerinde sağlam ve güvenilir bir duruş sergiliyor. Yüksekte konumlandırılan LED aydınlatmalı gündüz farları ve Peugeot logolu ön ızgarası ile yeni Peugeot Boxer Minibüs modern, dinamik ve çekici bir ön görünümle dikkat çekiyor. Markaya özgü ışık imzasının süslediği arka stop lambaları ise Peugeot Boxer’ın marka aidiyetine vurgu yaparken modern duruşunu tamamlıyor.

GÜVENLİK, TEKNOLOJİ VE KONFOR BİR ARADA

Yeni Peugeot Boxer gelişmiş konfor ve güvenlik ekipmanlarıyla üstün sürüş konforu ve sürüş güvenliği sunuyor.

Sağlam kapı barları, direkt şasi üzerine monte edildiğinden ve testlerle onaylandığı için güvenliği en üst seviyeye çıkarıyor ve özellikle yolcu iniş-binişlerinde araç içerisindeki yolcuların güvenliğini garanti altına alıyor. Kapıya entegre elektrikli basamak kapı açıldığı an otomatik olarak kapının alt kısmından çıkıyor ve bir aydınlatma sayesinde güvenli ve konforlu bir iniş ve biniş imkânı sağlıyor. Acil durum çıkış kapısı, en güncel yönetmeliklere uygun yapısıyla olası kazalarda araçtan çıkışı kolaylaştırıyor. Yine yeni yönetmeliğe uygun geniş acil çıkış havalandırma camı, istenildiğinde manuel olarak açılarak iç mekân havalandırması sağlanıyor ve olası kazalarda da araçtan çıkışı kolaylaştırıyor. Peugeot logolu, şasiye monte, sırt eğimli ve raylı koltuklar; globalde birçok premium markaya koltuk üretimi yapan ISRI firması tarafından üretiliyor. Direkt şasi üzerine montajlı olduğundan ve gerekli testlerden geçtiği için olası kaza anında hem yerinden çıkmayıp güvenliği en üst noktaya taşıyor hem de okul taşıtında üç noktalı veya servis aracında iki noktalı emniyet kemeriyle ve koltuğun darbe sönümleyici esnek etkisiyle kaza anında darbe etkisini minimuma indiriyor. Aynı zamanda konforlu dokusu, sırt eğim ayarı ve kol dayama özelliği sayesinde maksimum konfor sağlayan koltuklar aracın tabanı yükseltilmeden direkt şasi üzerine monte edildiğinden iç mekânda daha geniş bir alan hissi oluşuyor.

Çift renk LED iç aydınlatma, mavi ve beyaz iki renkli LED aydınlatma hem iç mekanda keyifli bir ambiyans sağlıyor hem de LED teknolojisi sayesinde aküden daha az enerji çekerek enerji verimliliğine katkı sağlıyor. Her yolcu için ayrı klima havalandırma ızgaraları sayesinde yolcular hava akımının debisini ve yönünü kendi isteklerine göre ayarlayabiliyor böylece daha konforlu ve daha sağlıklı bir seyahat deneyimi yaşayabiliyor. Radyo, USB & Bluetooth bağlantı çözümleriyle sürücüye zengin bağlanabilirlik çözümleri sunuyor. Koltuk sensörleri, güvenlik kameraları ve takip ekranları okul servisi versiyonunda sunulan iç ve dış kamera takibi sayesinde çocukların güvenliği en üst seviyeye çıkıyor. Ayrıca her yolcu koltuğunun yönetmeliğe uygun sensörler vasıtasıyla ayrı ayrı kontrol edildiği ekran ve sesli uyarılar sayesinde servis aracında çocuk unutulma ihtimali tamamen ortadan kalkıyor. Webasto klima ve ısıtma sistemi ile araç içerisinde konfor en üst noktaya ulaşıyor. Otomatik yan kapı kontrol butonu aracın yolcu giriş çıkışlarını güvenle ve zahmetsiz bir şekilde gerçekleştirmeyi sağlıyor. Direksiyon üzerindeki radyo ve telefon kontrol butonları sayesinde sürücü yolunu gözden ayırmadan radyo ve telefon fonksiyonlarına gerekli komutları kolayca verebiliyor. Dış ortam sıcaklığı bilgisini veren Dot Matrix saat sayesinde zamanı ve dış ortam sıcaklığını takip etmek kolaylaşıyor. Geniş diz mesafesi (28 cm) ve yolcu bölümü koridor mesafesi (36 cm) daha konforlu bir yolculuk sunarken araç iniş binişleri kolaylaşıyor. Dayanıklı cam perdeleri ve yüksek kalitedeki montaj bağlantıları kabin içi kalite algısını ve dayanıklılığını artırıyor. Özellikle uzun vadedeki kullanımlarda aracı rakiplerinden ayrıştıracak en önemli özelliklerden biri “Peugeot Kalitesi”.

YÜKSEK VERİMLİLİK SEVİYESİNE SAHİP GÜÇLÜ MOTOR

Yeni Peugeot Boxer Minibüs’ün motor kaputunun altında yüksek verimlilik seviyesine sahip 2,0 litre hacimli turbo dizel motor görev yapıyor. Modern teknolojinin nimetlerinden yaralanan BlueHDi motor 160 HP güç ve 350 Nm tork üretiyor. Altı ileri manuel şanzımanla kombine edilen motor ortalama 6,4 lt/100 km yakıt tüketiyor. Maksimum yüklü ağırlığı 4.005 kg olan 16+1 kişilik versiyon 4.035 mm dingil mesafesiyle şehir içinde rahat ve pratik bir kullanım sunuyor.