Yeni Astra Sedan, Opel yetkili satış bayilerinde özel ön satış avantajıyla  satışa sunuldu. Ön Satış Programı 27 Ağustos – 01 Ekim tarihleri arasında geçerli olacak. 1.000 TL’lik ön satış avantajıyla Yeni Astra Sedan’a sahip olanlar, otomobillerini Ekim ayı sonunda teslim alacaklar.

 

Ön satış indirimli Yeni Astra Sedan 1.6 115 hp 41.750 TL, 1.4 140 hp 49.250 TL, 1.6 180 hp 63.050 TL ve 1.3 Dizel 95 hp 51.750 TL’den başlayan fiyatlara satışta.
3 ECOTEC benzinli ve 1 dizel motor seçeneği ile satışta olan Yeni Astra Sedan’ın 2012’de 4.000 adet, 2013’te  12.000 adetlik satış hedefine ulaşması bekleniyor.  Yeni Astra Sedan’ın tüm benzinli modellerinde otomatik şanzıman seçeneği bulunuyor.
Opel Türkiye Genel Müdürü Özcan Keklik, Yeni Astra Sedan ile filodaki paylarının  artacağını ifade ederken, toplam satışların %60’ını Astra ailesinin oluşturacağının altını çizdi. Yeni Astra Sedan, Türkiye’ye 3 donanım seçeneği ve yenilikçi teknolojileriyle geliyor. Edition, Sport ve Cosmo donanım seviyeleri konfor ve güvenlikten ödün vermeden teknolojiyi ulaşılabilir kılıyor. Sürüşe Duyarlı Ön Farlar, FlexRide şasi, AGR onaylı ergonomik koltuklar ile güvenlik ve konforu birarada sunuyor.

Yenilenen tasarımı ile Yeni Astra Sedan tüm dikkatleri üzerine çekmeye hazırlanıyor. Ön farlar, sis farları, alt ve üst ızgarada yapılan değişiklikler ile  ön tasarım daha modern bir görünüm sağlamış. Yolcu bölümünün üzerinden kıvrılıp arka camı çevreleyen ve bagaja entegre spoilerla bütünleşen tavan çizgisi, Yeni Astra Sedan’a çok daha zarif bir görünüm kazandırıyor. C sütunu bagaj bölümüne kadar uzandığı için Hatchback modeline kıyasla 90 lt daha fazla bagaj hacmi sunmasına rağmen bagaj bölümü ustalıkla gizleniyor. Astra Sedan’da koltuklar 60:40 yatırıldığında bagaj hacmi 1160 lt oluyor. Arka far grubu da öne doğru kıvrılarak arka tasarımı zarifleştiriyor. Yeni Astra Sedan’ın iç mekanında kullanılan kumaş ve renkler de Yeni Sedan’ı segmentindeki en çekici ve en ergonomik tasarımlardan biri yapıyor.  4.658 mm uzunluk, 1.814 mm genişlik ve 2.685 mm aks açıklığıyla Yeni Astra Sedan, segmentindeki en uzun otomobil, en geniş otomobillerden biri ve en uzun aks aralığına sahip otomobillerden biri oluyor.
2009’da pazara giren Astra Hatchback, 2010’da giren Sports Tourer ve 2011’de giren GTC ile Altın Direksiyon Ödülü’nden 2012 DEKRA Raporuna kadar birçok başarı elde etmiş olan Astra ailesi genişliyor ve yeni Astra Sedan ile tamamlanıyor.


Yeni Astra Sedan 1.000 TL’lik Ön Satış Avantajıyla Fiyat Listesi:

  • Edition  1.6 115 hp  41.750 TL

Edition  1.6 115 hp Active Select  47.750 TL Edition  1.3 dizel 95 hp  51.750 TL

  • Sport  1.4 140 hp  49.250 TL

Sport  1.4 140 hp start&stop  50.350 TL Sport  1.4 140 hp Active Select  52.750 TL Sport  1.3 dizel 95 hp  56.750 TL Sport  1.3 dizel 95 hp start&stop  57.850 TL

  • Cosmo  1.4 140 hp  57.250 TL

Cosmo  1.4 140 hp start&stop  58.350 TL Cosmo 1.4 140 hp Active Select 60.750 TL Cosmo  1.6 180 hp Active Select 63.050 TL Cosmo 1.3 dizel 95 hp 64.750 TL Cosmo 1.3 dizel 95 hp start&stop 65.850 TL

Tasarım Özellikleri:
Ön Tasarım;
Yeni Astra Sedan’a önden bakıldığında tasarımda, ön farlar, sis farları, alt ve üst ızgara gibi anahtar unsurlarında incelikli fakat etkili revizyonlar görülebiliyor. Karakteristik krom bar daha ince, daha modern bir “V” şekilli görünüme büründü ve üst ızgarada daha alçak konumlandırıldı. Altında ise yeni tasarımlı alt ızgara, enlemesine geniş bir siyah panelin üstünde çarpıcı bir yüzen tasarım oluşturdu. Halojen ön farlar, en çarpıcı etkiyi yaratması karartıldı. Sport ve Cosmo modellerinde ise krom unsurlar eklenerek tasarımın etkisi daha da güçlendirildi. Enerji verimli “kanat şekilli” LED Gündüz Farları (DRL), AFL+ olmasa dahi bütün modeller için sunuluyor. Sis farları yuvalarındaki özel şekillendirilmiş detaylar Astra’nın geniş duruşunu vurgulayarak o bölgeye daha fazla dikkat çekiyor. Sinyal farları daha da inceltildi ve sis farlarının yuvarlaklığı, Astra’nın Bi-Xenon ön far tasarımını yansıtıyor. Hepsi birlikte tüm bu nokta atışlı ince detaylar, en yeni Astra ailesi için yüksek kalite ve dinamik performans izlenimi yaratıyor.

Arka Tasarım;
Arka tasarım derin bir eğime sahip arka cam, entegre bagaj spoileri ve özel şekillendirilmiş tamponun geniş kıvrımlarıyla karakterize ediliyor. Arka farların tasarımı diğer Astra modellerini anımsatıyor ve onları birbirine bağlayan hafif çizgi genişlik duygusu katarken tıknazlığı ortadan kaldırıyor. Opel’in karakteristik özelliklerinden olan kanat şekli, arka far grubunda da görülebiliyor. Bagaj bölümünün girintisi, plaka bölümüne de yansıtılarak tampon daha ince bir heykelsi görünüme bürünüyor. Tüm bu unsurlar bir araya gelerek dinamik bir otomobil tasarımının dengeli ve uyumlu örneğini oluşturuyor.

Yan Tasarım;
Hatchback modeline kıyasla 23 cm. daha uzun ama tavan çizgisi nedeniyle Sedan modeli çok daha uzun görünüyor.
Bu etki, kapı kollarından arka far grubuna ve camların dinamik şekline kusursuzca kıvrılarak geliştiriliyor. Tavan çizgisi, yolcu bölümünün üzerinden nazikçe kıvrılıp derin eğimli arka cama eğilerek, oradan da bagaja entegre aerodinamik spoylere akıyor. C sütunu bagaj bölümüne kadar uzandığı için hatchback modeline kıyasla 90 litre daha fazla hacmi olan bagaj bölümünü ustalıkla gizliyor. Arka tasarımda hantallığı önlemesi için arka far grubu da öne doğru kıvrılıyor. Sonuç mu? Temiz bir parça beyaz kağıt üzerinden tasarlandığına inanılması güç oranlara ve heyecana sahip bir Sedan modeli.

İç Mekan;
Yeni kumaşlar ve renkler, Astra’nın iç tasarımını daha da cazip kılıyor. İç tasarımın temel mimarisinde değişikliğe gidilmedi. Segmentindeki en çekici ve en ergonomik tasarımlardan biri olmaya devam ediyor.Ön yüz boyunca süzülen kıvrım ve kapı kolunun/kol dayama desteğinin çarpıcı eğimi, Astra’nın dış tasarımını yansıtıyor. Her biri kendi bölümüne oturtulmuş ve sürücüye odaklı, rahat okunabilir göstergeler grubu kesin bilgiler sunuyor. Şasi seçeneği, sürüş asistanı donanımları ve müzik ve bilgi sistemleri kontrolleri 30°’lik bir eğimli orta konsolda bulunuyor. Cömert ön koltuk ayarı, koltukta kim oturuyorsa otursun, her şeyin olması gerektiği yerde olduğu duygusu veriyor. Opel’de konfor, bir bütün olarak ele alınıyor. Sadece kaliteli döşemeler ve destekli koltuklar kullanarak değil, aracın iç tasarım ambiyansı da dikkate alınarak deneyimleniyor. Burada kumaş ve döşeme malzemeleri seçimlerine aşırı önem verildi. Dokunurken verdiği his, göründüğü kadar iyi olmalı. Bu yüzden Sport ve Cosmo modelleri orta konsolun temelini aydınlatan kırmızı ortam aydınlatmasıyla geliyor.

Donanım Özellikleri:
*Edition: -17” yapısal jantlar -Yol bilgisayarı -Direksiyondan kumanda sistemi -Cruise control -Watt’s arka bağlantı -Hıza duyarlı direksiyon -ABS -ESP -Gövde rengi ısıtmalı yan aynalar -Gündüz farları -Elektrikli ön ve arka camlar -Klima -CD30/Radyo/CD/MP3 çalar -Kol dayama desteği (ön) -Manuel park freni
Opsiyonel: -Business Pack (17” alaşım jant – sis farları – bluetooth)
*Sport : Edition’a ek özellikler; -17” alaşım jantlar -LED gündüz farları -Krom cam çıtaları -Sis farları – ön -Deri kaplı direksiyon -Otomatik yanan farlar, -Otomatik kararan iç dikiz aynası -Yağmur sensörü -Arka orta kafalık -Elektronik iklim konrtollü klima -CD400 Radyo / CD/MP3 çalar -USB bağlantısı -Balık sırtı radyo anteni -Elektronik park freni -Park pilotu –arka
Opsiyonel: -AFL -Navigasyon ( Navi600) -Stil paketi (sunroof – bluetooth-17”jant) -Sunroof
*Cosmo: Sport’a ek özellikler -Sürüşe duyarlı ön farlar (AFL) -Elektrikli katlanır yan aynalar -Park pilotu (ön-arka) -Bluetooth -Alarm
Opsiyonel: -Navigasyon (Navi600) -Deri koltuklar -Sunroof -Flexride -18” alaşımlı jantlar.