Yeni BMW M5 ayırt edici özellikler yelpazesine yeni, modern ve etkileyici bir yön ekliyor. Bu hem otomobilin bu beşinci nesil konsepti için, hem de otomobilin motor teknolojisi için geçerli. BMW M5 ilk kez etkileyici dinamiklere sahip turboşarjlı bir motor kullanıyor. M TwinPower Turbo teknolojisine sahip yüksek devirli V8 motor, M otomobillerinin ünlü ‘yüksek devirlerde sürdürülebilir itiş gücü’ özelliğine tamamen yeni bir yoğunluk getiriyor.Yeni BMW M5 te 4,4 litrelik motor 6.000-7.000 dev/dak aralığında 560 bg ve 1.500-5.750 dev/dak aralığında azami 680 Nm tork üretiyor. Devir sınırlandırıcı ise 7.200 dev/dak’da devreye giriyor. Azami torka ulaşma ve azami gücün kullanılabilir olması arasında sıra dışı dinamik hızlanma sunan devir bandı, önceki modelinden tam üç kat daha geniş.Yeni BMW M5, motor gücünün arka tekerleklere, geleneksel M deneyiminde aktarımını sağlayacak şekilde yedi ileri çift debriyajlı vitese sahip. M5 için özel olarak geliştirilen M DCT Drivelogic sistemi, V8 motorun performans özellikleri için özel olarak ayarlandı. Hem otomatik (D) hem de düz vites (S) modunda olağanüstü hızlı ve kesin vites geçişleri sağlıyor

Yeni BMW M5, sıra dışı dinamik potansiyeli, doğrudan pist kullanımının gereksinimlerine göre ayarlanan, bununla birlikte üstün gezi konforu ile günlük kullanım için yeni bir standart belirleyen yüksek performanslı bir spor otomobil. Daha güçlü ama yine de daha hafif aks bağlantıları ve tekerlek taşıyıcıları ile yarış taleplerine uyarlanan yürüyen aksam teknolojisi, aşırı dinamik sürüş koşullarında bile hassas yol tutuşa olanak tanıyor. Dayanıklılığı yüksek paneller kullanılan aks yuvaları içeren torsiyonel olarak sıkı gövde ve yüksek performanslı ve M’e özgü bileşik yapılı fren sistemi, zorlu ve sportif sürüş ortamlarının aşırı yüklerine dayanacak şekilde tasarlanmış. Olağanüstü yanal ve boylamsal hızlanma, kontrol özellikleri ve frenleme performansını sağlayabilmek için güç aktarımı, yürüyen aksam ve gövdenin hassas etkileşimi, Nürburgring’deki Nordschleife pistinde kapsamlı ve detaylı testlerden geçerek son halini aldı

Yeni BMW M5’in iç tasarımı bir spor otomobilin sürücü odaklı kokpit tasarımını, prestijli bir sedan otomobilin ferahlığını ve bir premium modelin lüksünü benzersiz bir kombinasyonda bir araya getiriyor. Özel M spor koltuklar, daha fazla özelliğe sahip ince yüzeyli Merino deri kaplama, “M5” yazısı işlenmiş kapı eşikleri, M sürücü ayak dayaması, seçkin alüminyum Trace iç tasarım kaplama şeritleri ve BMW Individual antrasit tavan kaplaması ve 10,2 inç büyüklüğe kadar Control Display’e sahip iDrive kontrol sisteminin tümü standart donanıma dahil. Merkezi olarak konumlandırılmış olan bu ekran, gösterge panelinin orta kısmındaki kontroller gibi, hafifçe sürücüye doğru eğimli.Siyah panel teknolojisine sahip gösterge paneli, geleneksel BMW M otomobili tarzındaki klasik dairesel göstergeler, kırmızı ibreler ve beyaz aydınlatmanın yanı sıra modele özgü göstergeleri ve devir sayacında M logosunu da içeriyor. Seçili vites programı ve vites gösterge panelinin ortasında gösteriliyor. Bir düğme dokunuşuyla seçilen tüm sürüş ve yürüyen aksam ayarlarından gelen geri bildirim de kokpitte görüntüleniyor.

Yeni BMW M5, yalnızca rakipsiz bir kalite değil, aynı zamanda üretim verimliliği sağlamak için üretiminde geleneksel el işçiliğinin ve en son üretim süreçlerinin hassas bir şekilde bir araya getirildiği, görülmedik biçimde bireysel bir otomobil. Yeni yüksek performanslı sedan,ni BMW M5, yalnızca rakipsiz bir kalite değil, aynı zamanda üretim verimliliği sağlamak için üretiminde geleneksel el işçiliğinin ve en son üretim süreçlerinin hassas bir şekilde bir araya getirildiği, görülmedik biçimde bireysel bir otomobil. Yeni yüksek performanslı sedan.

Sadece BMW ConnectedDrive’da; standart olarak sunulan M’e özgü Head-Up Display.

Yeni BMW M5’teki standart donanım yelpazesi, önemli bilgileri sürücünün görüş alanı içinde ön cama yansıtan Head- Up Display özelliğini de içeriyor. Grafik ve sembollerin görüntülenmesinde tam renk spektrumu kullanılıyor ve bu tüm renkleri içeren özellik, yol işaretlerinin oldukça gerçekçi bir şekilde yeniden üretilebilmesine olanak tanıyor. Dijital hız ekranı ve isteğe bağlı Hız Sınırı Bilgisi’nden ipuçlarına ek olarak Head-Up Display’in M’e özgü versiyonu ayrıca Vites Değiştirme Işıkları ile birlikte mevcut vitesi ve çok renkli bir devir sayacı sembolünü de gösteriyor.

Head-Up Display’in yanı sıra BMW ConnectedDrive’dan çok sayıda sürücü destek sistemi ve mobilite hizmetleri de yeni BMW M5’in segmentinde benzersiz. İsteğe bağlı sistemler arasında; Park Mesafe Kontrolü, bir arka görüş kamerası, Uzun Huzme Asistanı, Hız Sınırı Bilgisi, Şerit Değiştirme Uyarısı Sistemi, Şeritten Ayrılma Uyarısı Sistemi, Çevre Görüş ve yaya algılama özelliğine sahip BMW Gece Görüşü de bulunuyor.

Yenilikçi teknolojiler, ayrıca, Apple iPhone ve diğer smartphone telefonların yanı sıra müzik çalar entegrasyonunu ve internet tabanlı hizmetlerin kullanımını da en uygun hale getiriyor. Uygulamalar seçeneği, iPhone kullanıcılarının örneğin internet radyosu yayınlarını alabilmelerine ve ekranda Facebook ve Twitter iletilerini görüntülemelerine olanak sağlıyor. Diğer bir yeni işlev olan Gerçek Zamanlı Trafik Bilgileri işlevi, sürücüye hassas ve anlık trafik bilgileri ve otoyollar, kırsal alandaki yollar ve şehir içi yollar için alternatif yol tavsiyeleri sunuyor.Yeni otomobilin iç tasarımı, kontrol konsepti ve yenilikçi donanım özellikleri de ayrıcalıklı M deneyimini oluşturan öğeler arasında yer alıyor. Spor koltuklar, M deri direksiyon, M’e özgü gösterge paneli ve merkez konsol, iç tasarıma klasik bir spor otomobil hissi veriyor. İlk kez, sürücü için mevcut durum için en ideal araç düzenini ayarlayan iki M Drive düğmesi standart donanımla sunuluyor.Yüksek kaliteli, incelikle işlenmiş malzemeler, bol miktarda boş alan ve standart olarak sunulan geniş bir donanım yelpazesi, bir BMW 5 Serisi modelinin sıra dışı lüks premium atmosferini oluşturuyor. Ayrıca, BMW ConnectedDrive’dan bir dizi sürücü destek sistemi ve mobilite hizmetleri de dahil olmak üzere BMW 5 Serisi Sedan için kullanılabilir olan tüm seçenekler M5 için de geçerli olduğundan, müşteriler otomobillerini istedikleri gibi özelleştirebilir.