Würth, Türkiye’nin değişik bölgelerinde ve K.K.T.C.’de yetkili araç temizlik ve bakım merkezleri oluşturmaya devam ediyor. Detaylı araç temizlik ve bakım merkezi işleten kuruluşlarla ortak çalışmalarını sürdüren Würth, istasyon sayısını 11’e yükseltti.

2004 yılında faaliyete geçirilen bu uygulamada, Würth’ün yetkili temizlik ve bakım merkezi olmak isteyen aday kuruluşlarla yapılan görüşmeler sonucunda, uygunluğuna onay verilen işletmelerle çalışma ortamı oluşturuluyor. Sözleşmeye bağlı olarak belli standartları yerine getiren bu işletmeler, Würth kalite zincirinin bir halkası olarak hizmet veriyorlar.  En az 300 m2 kapalı uygulama alanı olan bakım istasyonlarında müşteri bekleme salonu (TV, internet, müzik, içecek servisi), en az 10 araçlık park alanı ve 6 hizmet personeli bulunuyor. İşletmelerde çalışan hizmet personeline, Würth şirketi Otomotiv Bölümü Eğitim Koordinatörleri tarafından uygulamalı ürün eğitimi verilerek, araç bakım ve temizliğinin tüm detayları anlatılıyor.

İşletmelerde yapılan detaylı temizlik ve bakımda Würth ürünleri dışında ürün kullanılmıyor. Uygulanan işlemler; araç temizlik ve bakımı, detaylı iç temizlik ve bakımı, araç boya koruma, pasta cila, motor temizleme ve koruma sistemi, klima antibakteriyel temizlik sistemi, profesyonel çizik giderme sistemi, boya temizleme ve parlatma sistemi, döşeme ve deri koruma sistemi, jant temizleme ve koruma sistemi, hare ve iz giderme sistemi, su itici ve cam koruma sisteminden oluşuyor.

Würth, İstanbul’da Beylikdüzü, Bahçeşehir ve Ataşehir’de, Çorlu, Gaziantep, Tekirdağ, Çorum, Antakya, Samsun, Kütahya ve K.K.T.C.’de bulunan araç temizlik ve bakım merkezlerinin sayısını 2013 yılında çeşitli bölgelerde arttırmayı hedefliyor. Yetkili temizlik ve bakım merkezlerinin adreslerine www.wurth.com.tr web sitesindeki “Servisler” sayfasından ulaşılabiliyor.