Motor sporları alanında gerçekleştirdiği hem global hem de ulusal düzeydeki sponsorluklar ve ortak mühendislikleriyle dikkat çeken Castrol, VW Polo WRC ile İsveç Rallisi’nde çok önemli bir zafere ortak oldu.

VW’nin FIA Dünya Ralli Şampiyonası’ndaki henüz ikinci yarışında Sebastian Ogier ile elde ettiği birincilik, VW motor sporları tarihi için aynı zamanda çok önemli bir kilometre taşı olarak dikkat çekiyor. Sadece buz ve kar üzerinde düzenlenen tek ralli olmasıyla dikkat çeken İsveç Rallisi’nde start alan 315 HP gücündeki VW Polo R WRC’de motor, vites kutusu ve diferansiyeller için özel Castrol yağları kullanıldı. 22 özel etap boyunca 11 defa en iyi zamana imza atan VW Polo R WRC, yarışın startından bitiş çizgisine varana kadar zirveden kopmadan ve en hızlı zamanı kaydederek zafere ulaştı.

Rally Sweden 2013_otomobiltutkunu

Volkswagen Motor Sporları Direktörü Jost Capito, “Bu zafer, motor sporlarında Volkswagen için büyük bir öneme sahip. Dünya Şampiyonası’nın ikinci yarışını kazanmamız tam anlamıyla bu alanda bir kilometre taşıdır.

Polo R WRC bu koşullarda mükemmel performans gösterdi ve Sébastien Ogier fırsatları iyi kullanarak eşsiz bir başarı sergiledi. Bununla birlikte diğer pilotumuz Jari-Matti Latvala da iyi performans gösterdi. Ekipte çarkın tüm dişlileri birbiriyle mükemmel uyum içerisindeydi, arkadaşlarımla büyük gurur duyuyorum” açıklamasını yaptı.  

En zorlu şartlar altında bile performans gösteren, ileri teknolojiye sahip yağları üretmek için motor sporları arenasını kendine bir doğal ar-ge laboratuvarı olarak seçen ve güçlü markalarla işbirliklerine imza atan Castrol, son olarak VW ile İsveç Rallisi’ndeki zafere ortak oldu. Sadece buz ve kar üzerinde düzenlenen tek ralli olmasıyla dikkat çeken İsveç Rallisi’nde start alan ve motor, vites kutusu, diferansiyeller için geliştirilen özel Castrol yağları kullanılan VW Polo R WRC, Sebastian Ogier pilotajında birinciliği elde etti.

Rally Sweden 2013_otomobiltutkunu

VW Polo R WRC pilotu Sébastien Ogier, İsveç, Norveç ve Finlandiya’nın dışından gelip “İsveç”i kazanan ikinci pilot olarak tarihe geçerken, VW açısından Dünya Ralli Şampiyonası’nda iz bırakacak bir zafere imza atmış oldu. Ogier, “Bu, tarif edilemez bir duygu! Otomobilin içinde sevinç çığlıkları attık. Sadece ikinci rallimizde Volkswagen ve takımımızın ilk zaferini kazanmış olmak tam anlamıyla inanılmaz. Bu, kariyerimin muhtemelen en harika anı” açıklamasını yaptı.

Volkswagen Motor Sporları Direktörü Jost Capito, “Bu zafer, motor sporlarında Volkswagen için büyük bir öneme sahip. Dünya Şampiyonası’nın ikinci yarışını kazanmamız tam anlamıyla bu alanda bir kilometre taşıdır. Polo R WRC bu koşullarda mükemmel performans gösterdi ve Sébastien Ogier fırsatları iyi kullanarak eşsiz bir başarı sergiledi. Bununla birlikte diğer pilotumuz Jari-Matti Latvala da iyi performans gösterdi. Ekipte çarkın tüm dişlileri birbiriyle mükemmel uyum içerisindeydi, arkadaşlarımla büyük gurur duyuyorum” açıklamasını yaptı.

Dünya Ralli Şampiyonası’nın bir sonraki yarışı 7 – 10 Mart tarihleri arasında Meksika’da düzenlenecek.

Rally Sweden 2013_otomobiltutkunu