Türkiye’nin ilk özgün yarış otomobili Volkicarlar’ın yarıştığı V1 Challenge’ın ardından, amatör pilotların katılımıyla düzenlenen V2 Challenge İstanbul’un ikinci ayağı 18 Mart Pazar günü Autodrom Yarış Pisti’nde gerçekleşecek.

Volkan Işık tarafından tasarlanıp üretilen ilk Türk yarış otomobili Volkicar ile gerçekleştirilen V1 Challenge’taki tecrübeli pilotların mücadelesi, kış aylarında yerini V2 Challenge’a bıraktı. Motorsporlarına daha çok sporcu kazandırmak amacıyla isteyen herkesin uygun bütçeyle yarışmasını sağlayan V2 Challenge İstanbul’un ilk ayağı 4 Mart Pazar günü Körfez Yarış Pisti’nde gerçekleşmişti. Mücadelenin ikinci ayağı için motorsporları tutkunları bu kez 18 Mart Pazar günü Autodrom Yarış Pisti’nde buluşacak. Saat; 12.00’de antreman turlarıyla başlayacak organizasyon, 17.00’de ödül töreni ile son bulacak.

14 Amatör Pilot Yarışıyor

İlk yarışta rakiplerini tanıyan amatör pilotların kıyasıya mücadelesine sahne olacak V2 Challenge İstanbul’un ikinci ayağında yine 2’si kadın toplam 14 amatör pilot mücadele edecek.

Türkiye’de motorsporlarının tabana yayılmasını destekleyen V2 Challenge İstanbul’da ilk ayağının galibi Yiğit Timur olmuş, hanesine 9 puanı yazdırmayı başarmıştı. Podyumun ikinci basamağında Ümitcan Özdemir, 6 puan, 3’üncü basamağında ise Berk Engin yer alarak 4 puanın sahibi oldu.

Motorsporlarına daha çok sporcu kazandırmak amacıyla isteyen herkesin uygun bütçeyle yarışmasını sağlayan, motorsporları meraklılarına, yeni başlayacaklara kısaca bu spora gönül veren herkese açık olacak V2 Challenge İstanbul Kupası’nın ilk birincisi yapılacak son iki yarış neticesinde belli olacak.

Yarışçı olmak isteyenlere fırsat

Türkiye’nin ilk yerli yarış otomobili Volkicar ile gerçekleştirilen V2 Challenge, ekonomik olmasıyla da dikkat çekiyor. V2 Challenge’a katılmak isteyenlerin ise tek yapmaları gereken ise Volkan Işık Akademi tarafından yapılan eğitimlere katılmak. Lassa’nın co-sponsorluğunda düzenlenen yarışlar Volkan Işık Akademi tarafından organize ediliyor.