Motorsporlarına yeni bir yarışma ruhu getiren V1 Challenge 2013 sezonunun tamamlamasının ardından, isteyen herkesin yarışabileceği V2 Challenge İstanbul Kupası başlıyor.

volkanisikakademi_V2 Challenge_V1 Challenge_ V2 Challenge_Volkan Işık Akademi_Otomobiltutkunu_İzmit Körfez Yarış Pisti_Türkiye otomobil Sporları Federasyonu_Tosfed_VOLKICAR

Türkiye’nin yarış otomobili VOLKICAR’ı kullanmak isteyen pilotların ve yarışmaya yeni başlayan pilot adaylarının katılabileceği V2 Challenge yarışları Ocak ayında başlayacak ve Körfez Yarış Pisti’nde düzenlenecek.

Önceki senelerde düzenlenen yarışlarla motorsporlarının Türkiye’de yayılmasına ve yeni isimlerin spora başlamasına önemli katkılar sağlayan V2 Challenge, 2014’ün ilk motorsporları etkinliği olacak. Amatör pilotların heyecanla beklediği V2 Challenge İstanbul Kupası mücadelesi 19 Ocak’ta başlıyor. İzmit Körfez Yarış Pisti’nde düzenlenecek yarışlarının ikincisi 26 Ocak üçüncüsü ise 9 Şubat tarihinde gerçekleştirilecek. 3 ayak üzerinden koşulacak ve Volkan Işık Akademi tarafından organize edilecek V2 Challenge yarışların klasmanı son yarışın ardından belli olacak.

Motorsporlarına Başlamak İçin V2 Challenge

2012 ve 2013 senelerinde düzenlenen V2 Challenge yarışları ile birçok yeni isim motorsporlarına adım attı. 10 pilot V1 Challenge’a da katılırken 2012 birincisi Ümitcan Özdemir kariyerine Türkiye Ralli Şampiyonası’nda Mitsubishi Evo ile devam etti. 2013 birincisi Kerim Tar ise Türkiye otomobil Sporları Federasyonu’nun düzenlediği Ralli Kupası’na katıldı ve Sınıf 1’de yarışarak birinci oldu.

Başarılı Pilotlara Para Ödülü

Pilotlar açısından V2 Challenge İstanbul’u özel kılan bir diğer faktör de başarılı pilotlara verilecek olan para ödülü. Şampiyona da birinci olan pilot 6.000 TL, ikinci 3.000 TL ve üçüncü de 1.000 TL’lik para ödülünü kazanacak.

Organizasyona katılmak isteyenler www.volkanisikakademi.com adresinden iletişime geçebilirler.