Türkiye’nin tek uluslararası ralli raidi olan Transanatolia Anadolu’da fırtına gibi esiyor 

Transanatolia Trucks

Geçmişten günümüze Asya ile Avrupa arasında bir köprü görevi görmüş olan  Anadolu Yarımadamız tarih boyunca çok çeşitli kültürlere evsahipliği yaptı. Son dört yıldır Anadolu’nun güzellikleri arasında devam eden maceramız beşinci yılında da Türkiye’nin en zor rallisi olma iddiasını sürdürüyor 

30 Ağustos’ta Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla Ankara’dan start alan Transanatolia özel seyirci etabından sonra ilk 3 günü başarılı bir şekilde tamamlayarak Aladağlar’a ulaştı. 2500km’lik parkurun 377km’si Tuz Gölü ve Obruk etapları geçilerek Acıgöl’e ulaşıldı. Etap bitiminde kamp noktası olan Acıgöl’e gelen yarışmacılar yorgunluklarını Acıgöl’de yüzerek attı. Ertesi gün 363 km’lik Bolkar ve Toros etapları bitirilerek Aladağlar’a ulaşıldı. 

Toplam 41 pilotun start aldığı Transanatolia’nın üçüncü gününde yarışmacılar Çukurbağ ve Aladağlar etaplarını tamamlayıp Aladağlar’da ki kamp noktasına geri döndüler. 

Transanatolia MOTOSiKLET

3. GÜN SONUÇLARI 
MOTOSİKLET KATEGORİSİ 
Alessandro Botturi 

BUGGY KATEGORİSİ 
Mehmet Becce 
Turgut Barış 

KAMYON KATEGORİSİ 
Marino Mutti 
Roberto Zambelli 

4X4 KATEGORİSİ 
Ahmet Tınkır 
Ali Günpay 

RAID KATEGORİSİ

Vito Rampino

Federigo Guglielmi

Yarışın 4. Gününde Soğanlı ve Kapadokya etaplarını bitirmek için yarışacak olan tecrübeli pilotlar sabahın ilk ışıklarından Aladağlar’dan ayrıldılar. Etapların bitiminde Kapadokya’daki kamp alanına ulaşacaklar. 

Transanatolia 4x4