Subaru otomobillerinin üreticisi Japon endüstri devi Fuji Heavy Industries (FHI)’in Toyota ile ortak geliştirdiği arkadan itişli  spor otomobili Subaru Concept BRZ, Los Angeles Otomobil Fuarı’nda görücüye çıkıyor. Subaru BRZ konsept performans efsanesi STI logosu ile sergilenecek. Subaru BRZ’nin üretimine 2012’nin ilkbaharında başlanacak.

 

Adını, Boxer Motor (B–Boksör tipi motor), Rear Wheel (R–Arkadan çekişli) ve Zenith (Z–zirve, doruk) sözcüklerinin ilk harflerinden alan BRZ modeli, spor arabaların yarattığı tutkuyu sonuna kadar yaşatıyor. Subaru’nun imzası haline gelen karşılıklı yatay simetrik Subaru Boxer motor teknolojisiyle can bulan Subaru BRZ’nin üretimine 2012 ilkbaharında start verilecek.

SUBARU Concept BRZ – STI’ın Dünya Prömiyeri, 16 Kasım 2011‘de Los Angeles Otomobil Fuarı’nda gerçekleşecek. Subaru’nun efsanevi modeli STI’dan esinlenerek üretilen arkadan itişli spor Subaru Concept BRZ, Subaru ve Toyota işbirliğinin bir ürünü. Subaru BRZ, yatay simetrik Boxer motoru ve daha düşük yerçekimi merkezi ile daha pürüzsüz bir yol tutuş sergiliyor. Subaru’nun ikonik performans aracı STI’dan izler taşıyan BRZ kalbinde tamamen baştan tasarlanmış 2.0 litrelik atmosferik bir boxer motor barındırıyor