2012 ilkbaharında BMW M GmbH, özellikle sportif bir  sürüş deneyimi arzu eden ancak bir yandan da BMW  modellerinin bilindik konforundan ve kullanışlılığından  vazgeçmek istemeyen sürücüler için yeni  bir ürün yelpazesi tanıtacak.

BMW M Performans Otomobilleri,  belirgin oranda geliştirilmiş çeviklik ve olağanüstü  yol hassasiyetine ek olarak duygusal çekicilik içeren  tasarımlarıyla seçkin motor çeşitleri sunar.

Motor  çıkış gücü, güç aktarımı,  yürüyen aksam teknolojisi ve aerodinamik dengenin uyumlu  etkileşimi, günlük kullanımda ve ötesinde bilindik M  genlerini etkileyici bir şekilde ortaya koyar. BMW M Performans  Otomobilleri’nin halka açık ilk tanıtımı, 8 ile 18 Mart  tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan Uluslararası Cenevre  Otomobil Fuarı’nda yapılacak.

BMW M Performans Otomobilleri, rakiplerinin hiçbirinin sahip  olmadığı tümüyle yani bir model kategorisini temsil  etmektedir. Yalnızca yüksek performanslı BMW M GmbH spor  otomobilleri, ilham veren sürüş dinamiklerine odaklanan  genel bir konseptin gerçeğe dönüşmüş halidir.

BMW M GmbH Başkanı Dr. Friedrich Nitschke, “Çabalarımızı,  daha fazla duygusallık ve daha fazla performans isteyen ancak  otomobillerinin günlük kullanımdaki rahatlığından  vazgeçmek istemeyen müşterilere  yönlendiriyoruz,” dedi. Nitschke, “hem benzinli hem  de dizel motor çeşitlilerinin yanı sıra geniş bir model  serisini içeren bir yelpaze” ifadesini kullanarak yeni  ürün yelpazesine yapılacak diğer eklentiler için  yapılan planları duyurdu. Ayrıca, akıllı dört çeker sistem  BMW xDrive’ın, BMW M Performans Otomobilleri’nde  önemli bir rol oynayacağını da sözlerine ekledi.

2011 yılı, BMW M GmbH için kuruluşundan bu yana en başarılı  yıllardan biri olarak kayıtlara geçecek. BMW M GmbH’nin,  premium kompakt segmentine attığı ilk adımı simgeleyen BMW 1 Serisi M  Coupe’nin ardından, BMW M5’in başarılı lansmanı da  geçtiğimiz yıl gerçekleşti. Yakın zamanda sunulacak olan  BMW M Performans Otomobilleri’nin yansıra diğer pek çok  model ile birlikte BMW M6’nın dünya prömiyeri de 2012  yılında yapılacak.

Nitschke “BMW M Performans Otomobilleri’nde, BMW M  GmbH’nin uzmanlığı tümüyle kullanıldı,” dedi.  BMW Group alt kuruluşu, olağanüstü motor  gücünü mükemmel dinamiklere  dönüştürmek söz konusu olduğunda uzun yıllara  dayanan motor sporları deneyimine sahiptir. Geliştirme alanındaki bu  uzmanlık, farklı karakterleri ile BMW M Performans  Otomobilleri’ne de yansır.

Yeni ürün kategorisindeki modeller, 1980 yılında tanıtılan  ve ekstra gücü, hassasiyetle ayarlanmış yürüyen  aksam teknolojisi ve şık bir şekilde modifiye edilmiş tasarımıyla  performans odaklı müşterilerin kalbini kazanan BMW  M535i’nin izinden gidiyor. BMW 5 Serisi’ne taze bir  eklenti olan Sedan, 1987 yılına kadar iki model nesli ile BMW M5 ile  birlikte yelpazenin son derece başarılı bir üyesi olarak kaldı.  Nitschke son olarak “BMW M Performans Otomobilleri ile amacımız  bu geleneği sürdürmek,” ifadesini kullandı.