Türkiye Ralli Şampiyonası’nın ilk yarışı Ege Rallisi 12-13 Nisan tarihlerinde İzmir’de koşuldu. 56 ekibin mücadelesine sahne olan rallide, 2012 ve 2013 Türkiye Ralli Kadınlar Birincisi Simin Bıçakcıoğlu bir kez daha zafere ulaşarak sezona hızlı bir başlangıç yapmış oldu…

Türkiye Ralli Kadınlar Birincisi Simin Bicakcioglu_Otomobiltutkunu

Son 2 sezondur Türkiye Ralli Kadınlar Birinciliği’nin sahibi olan genç pilot Simin Bıçakcıoğlu, yeni sezonu 12-13 Nisan tarihlerinde İzmir’de açtı. 2014 Türkiye Ralli Şampiyonası açılış yarışı Ege Rallisi’nde Mitsubishi Lancer EVO IX ile mücadele eden başarılı pilot, 2014 sezonuna hızlı bir giriş yaptı.

12 Nisan Cumartesi günü saat 13:30’da Forum Bornova’dan verilen start ile başlayan Ege Rallisi 2014, 2 gün boyunca 56 ekibin mücadelesine sahne oldu…

Simin Bicakcioglu_EgeRallisi_Otomobiltutkunu

Neo Motorspor teknik desteğinde; AutoClub, DC Shoes ve A&S Transport katkıları ile mücadele eden Bıçakcıoğlu, yeni otomobili ve yeni co-pilotu Gürkal Menderes ile sezonun ilk yarışından kadınlar pilotlar birincisi olarak çok değerli puanlar kazandı.

Bu yıl Türkiye Ralli Şampiyonası haricinde Avrupa Ralli Şampiyonası kapsamındaki bazı yarışlara da katılmayı planlayan Bıçakcıoğlu, sezona 10-11 Mayıs tarihlerinde Eskişehir Rallisi ile devam edecek.

Simin Bicakcioglu_EgeRallisi_Otomobiltutkunu_NeoMotorspor