Shell Madeni Yağlar, eşsiz Shell PurePlus teknolojisiyle doğal gazdan üretilen tam sentetik motor yağı yeni Shell HelixUltra’yı pazara sundu.

Shell-Helix-Ultra

Yenilenen Shell HelixMotor Yağları portföyü içinde yer alan Shell Helix Ultra ürün grubu, sentetik motor yağı üretiminde çığır açan Shell PurePlus ve Aktif temizleme teknolojileri sayesinde endüstri standartlarının üzerinde temizlik ve koruma sunarken %3’e kadar yakıt ekonomisi sağlıyor.

7 yıldır Türkiye ve global madeni yağ sektörünün lideri olan Shell Madeni Yağlar, yeniden yapılandırdığı Shell Helix Motor Yağları ürün ailesini Türkiye’de satışa sundu.Yenilenen portföyde; ham petroldeki kirletici maddelerin bulunmadığısaf ve temiz bir baz yağ üretmeyi mümkün kılan patentli Shell PurePlus teknolojisi ürünü olan, tam sentetik yeni Shell Helix Ultra binek araç motor yağları da bulunuyor. Shell PurePlus ve Aktif Temizleme Teknolojilerini buluşturan yeni Shell Helix Ultra, motoru tortulara karşı çok daha güçlü korumanın yanında;düşük viskozite, düşük sürtünme performansı ve düşük buharlaşma özellikli formülü sayesinde %3’e varan seviyelerde yakıt ekonomisi sağlamaktadır.

Yenilenen Shell Helix Motor Yağları ürün ailesi ile ilgili olarak Shell&Turcas Madeni Yağlar Genel Müdürü Seyfettin Uzunçakmak şöyle konuştu,“Ürünlerimizi geliştirirken, otomotiv sektörü ve endüstriyel sektörlerdeki yenilikler ve müşterilerimizin taleplerini dikkate alıyoruz. Otomobil üreticilerinin daha yüksek performansa yönelik çalışmaları ve motor teknolojisindeki son gelişmeler sonucu olarak tam sentetik motor yağlarına yönelik ciddi bir eğilim mevcut. Sürücülerin de, yüksek performans, üstün koruma ve yakıt ekonomisi sağlayan bir motor yağına yönelik talepleri var. Bu nedenle Shell Helix ürün portföyümüzü önde gelen otomobil üreticilerinin onaylarıyla yeniden yapılandırıp, ürün seçimini kolaylaştırmak üzere sadeleştirirken, bugüne kadarki en gelişmiş tam sentetik motor yağımız olan Shell Helix Ultra ürünümüzüyenileyerek pazara sunduk. Doğal gazdan elde edilen saf ve temiz baz yağlarla üretilen Shell Helix Ultra motor yağımız, inovatif ve ihtiyaca odaklı ürün geliştirme anlayışımızın mükemmel bir örneğidir.”

Sentetik motor yağlarında yeni dönem: Eşsiz Shell PurePlus Teknolojisi ve yeni Shell Helix Ultra

Madeni yağlar sektöründe çığır açan eşsiz Shell PurePlus teknolojisi ile, doğal gazdan saf ve temiz bir baz yağ elde edilmektedir. Ham petroldeki kirletici maddelerin bulunmadığı bu safbazyağ sayesinde Shell, endüstri standartlarının çok üstünde performans sağlayan motor yağları üretmektedir. Shell Helix Ultra, PurePlus ve aktif temizleme teknolojileri sayesinde, geleneksel group II ve group III baz yağlarla üretilen motor yağlarına kıyasla daha iyi viskozite kararlılığı, temizleme özelliği ve buharlaşma direncine sahip olup bu özellikleriyle, diğer baz yağlarla üretilen motor yağlarında mümkün olmayan seviyede motor temizliği, koruma ve performans sağlar.

Shell HelixUltra’nın Sağladığı Faydalar

Üstün temizlik: Shell Helix Ultra, endüstri standartlarına göre %65 daha iyi piston temizliği sağlar ve diğer motor yağlarına kıyasla motoru ilk günkü temizliğine en yakın düzeyde tutar.

Üstün koruma: Shell Helix Ultra,yüksek viskozite kararlılığı ile viskoziteyi optimum seviyede tutarak aşınmaya karşı diğer yağlara kıyasla üstün bir koruma sağlar ve motorun ömrünü uzatır.

Yüksek performans: Shell Helix Ultra, sahip olduğu düşük viskozite, düşük sürtünme performansı ve düşük buharlaşma özellikli formülü sayesinde %3’e varan seviyelerde yakıt ekonomisi sağlar.

Yenilenen Shell Helix Motor Yağları Ürün Ailesi

Portföyün yeniden yapılandırılması sonucu sadeleşen Shell Helix Motor Yağları Ürün Ailesi’nde üç ayrı ürün grubu bulunmaktadır. Shell Helix Genel Ürün Grubu, dünyanın lider otomobil üreticileri tarafından onaylanan ve tavsiye edilen tam sentetik motor yağlarından, eski araç spesifikasyonlarına uygun ürünlere kadar eksiksiz bir motor yağı portföyüne sahiptir. Shell Helix ECT (Emisyon Uyumlu Teknoloji) Ürün Grubudizel partikül filtreli araçlarınemisyon sisteminin korunmasına yardımcı olan bir teknoloji ile geliştirilirken, Shell Helix Professional ÜrünGrubu ise motor  üreticilerininözel gereksinimlerine uygun olarak geliştirilmiştir.

1. Sektör referans yağıyla kıyaslanarak, ACEA M 111 yakıt ekonomisi sonuçlarıyla kanıtlanmıştır.

2. PETDER 2013 Madeni Yağlar Raporu ve Kline&Company bağımsız araştırma şirketinin 2012 yılı için hazırladığı Global Madeni Yağlar raporu referans alınmıştır.

3. Nihai ürünün %60-80’ini teşkil eden baz yağlar en önemli bileşendir.

4. 5W-30 motor yağı kullanılıp ILSAC GF-5 ve SequenceIIIG testleri baz alınarak elde edilen ortalama yüzde.

5. 0W-40 motor yağı kullanılarak yapılan Sequence VG kurum testi sonuçları ile kanıtlanmıştır.

6. Bağımsız bir laboratuvarda yapılan Sequence IVA ve Sequence VII motor testlerinde API SN yağlarla karşılaştırılmıştır.

Shell-Helix-Ultra_otomobiltutkunu