Ford Avrupa, Yeni Ford Kuga’ya olan yüksek talebi karşılamak üzere İspanya-Valencia fabrikasındaki üretimi yüzde 10 artıracağını açıkladı. Kuga’nın yıllık üretim adedi Avrupa’da ilk kez 100.000’e ulaşacak. Yeni Kuga’nın 2013 Şubat ayı satışları, bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 27 oranında arttı. Avrupa’da olduğu gibi Türkiye’de de büyük ilgi gören Yeni Kuga’ya sahip olmak için ülkemizde 3 ay sıra beklemek gerekiyor.

 Yeni Kuga 2013_otomobiltutkunu_Yeni Kuga Haber_Yeni Kuga Kampanya_Ford Kuga Test_Ford Kuga Detay

Ford Avrupa, SUV sınıfındaki temsilcisi Kuga’ya olan yüksek talebi karşılamak üzere, İspanya’nın Valencia kentindeki fabrikasının üretim adedini yüzde 10 oranında artıracağını açıkladı. Yeni Kuga’ya Avrupa’da gösterilen yoğun ilgi Türkiye’de de görülüyor.

Kuga, tanıtımının ardından geçen 1,5 ayda 270 adet satışla Ford showroom’larında en çok aranılan araç haline geldi. Özellikle 1.6L 182PS gücündeki otomatik şanzımanlı EcoBoost benzinli versiyonu ve sınıfında ilk kez sunulan akıllı teknolojileri ile sınıfının aranan aracı olan Yeni Kuga’da yaşanan yoğun talep artışı sebebiyle Ford, ülkemizdeki siparişler için 3 ay sonrasına sıra vermeye başladı. Bu yoğun talep karşısında Valencia-İspanya’daki üretimi artıran Ford, yıllık Kuga üretiminde Avrupa’da ilk kez 100.000 adede ulaşacağını açıkladı. Türkiye’de de yılsonuna kadar 2.600 adet Yeni Kuga satılması bekleniyor.

2013 başlarında Avrupa’da satılmaya başlayan Yeni Kuga pazara hızlı bir giriş yaptı. Satışlar Şubat ayında yıllık bazda bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 27 artış gösterdi. ABD’de Escape olarak satılan aracın yıllık bazda satış artışı Mart ayında yüzde 28 ile tüm zamanların rekorunu kırdı.  2012 yılı ile kıyaslandığında ise 2013 yılının ilk çeyrek sonuçlarında yüzde 25’lik bir artış meydana geldi.

Yeni Kuga 2013_otomobiltutkunu_Yeni Kuga Haber_Yeni Kuga Kampanya_Ford Kuga Test_Ford Kuga Detay_Kuga

Yeni Kuga’daki yüksek talep ve üretim artışı, gelecekte Avrupa pazarı için planlanan Edge gibi SUV modellerine de ilginin büyüyeceğinin işaretini verirken,  markanın Kuzey Amerika ve diğer pazarlardaki liderliğine itici güç olması da bekleniyor. Yakıt ekonomisi, hacmi, sürüş dinamikleri ve tek bir ayak hareketi ile dokunulmadan açılan bagaj kapağı gibi akıllı teknolojiler konusunda müşterilerden olumlu tepkiler alan Yeni Kuga aynı zamanda Euro NCAP’in maksimum güvenlik değeri olan beş yıldıza da sahip.

Önümüzdeki altı yıl içerisinde Avrupa’da bir milyondan fazla SUV satacağını ve bunun 2016 yılına kadar satılacak tüm Ford modelleri içinde yüzde 10’luk pay anlamına geldiğini de belirten Ford, yeni aracı kompakt EcoSport’u 2014 yılı içerisinde tanıtacak. Ardından Kuga’ya göre daha büyük yapıya sahip premium modeli Edge’i pazara çıkaracak.

Yeni Kuga ilk kez, geliştirilmiş yakıt verimliliğine sahip 1.6 Litrelik EcoBoost teknolojisini barındıran motor seçenekleriyle kullanıcısına yakıt ekonomisi de sunuyor. Yeni Kuga’da benzinli motorun yakıt tüketimi yüzde 25 oranında azaltılırken dizel motor yakıt tüketimi de yüzde 10 oranında düşürüldü. Ayrıca düşük hacimli motor seçeneğinin sağlamış olduğu fiyat avantajına da sahip olan Yeni Kuga, tüm bunları müşterilere ulaşılabilir, uygun fiyatlarla sunuyor; bu sayede Türkiye’de ve dünyada büyük talep görüyor.

Yeni Kuga 2013_otomobiltutkunu_Yeni Kuga Haber_Yeni Kuga Kampanya_Ford Kuga Test_Ford Kuga Detay_Kuga_Yeni Kuga Test