Türk ilaç sektörünün en önemli markalarından biri olan Sanovel İlaç, kalite, yakıt tüketimi ve konfor alanlarında öne çıkan SEAT Toledo’yu tercih etti.

 SEAT_TOLEDO_otomobiltutkunu_Yeni SEAT Toledo_Yeni SEAT Toledo Resimleri_SEAT Toledo Test_Yeni Seat Toledo_Tatil_Test

Türkiye’de 1983 yılından bu yana, dünya standartlarında üretim yapan Sanovel İlaç, 600 adetlik SEAT Toledo’yu araç parkına ekledi. Tüm Türkiye genelinde kullanılacak olan SEAT Toledo 1.6 TDI araçlar, 31.12.2014 tarihine kadar teslim edilecek.

Sanovel için yeni ve güçlü bir çözüm ortağı  

Filo alımıyla ilgili olarak bilgi veren Sanovel İlaç, SEAT’ı tercih etmelerinin en önemli sebebinin kalite, ekonomi ve konfor gibi özelliklerin bu araçta bulunması olduğunu belirtti.

SEAT ve Sanovel işbirliğinin ilk adımını attı

SEAT Satış Müdürü Didem Altuğlu Öztaş, Sanovel’in SEAT’ın kurumsal müşterileri arasına dâhil olmasından ötürü memnun olduklarını belirterek, “SEAT modellerinin bireysel kullanıcıların yanısıra sektöründe öncü firmalar tarafından da tercih edilmesi, modellerimizin tasarım, konfor, ekonomi ve kullanım özellikleri bakımından her ihtiyaca cevap verdiğinin önemli bir göstergesi. İşbirliğinin gelecekte daha da gelişeceğine inanıyoruz” dedi.

SEAT Toledo; her anlamda avantajlı

Sanovel İlaç bünyesine dahil edilen Toledo modeli, 1.6 TDI CR 90 hp DSG motor seçeneğinin yansıra, 1.2 TSI 105 hp, 1.4 TSI 122 hp DSG ve 1.6 TDI CR 105 hp motor seçenekleriyle sunuluyor. Çekici tasarım ve pratiklik özellikleriyle büyük ilgi gören Toledo, geleneksel bagaj kapağı yerine büyük, geniş açılan bir arka kapakla sunuluyor. 2602 milimetrelik uzun dingil mesafesi ferah alan duygusu ve tüm yolcular için bol miktarda diz mesafesi temin ediyor. Boyutlardaki bu artış otomobili konforlu ve ferah kılarken aynı zamanda, her türlü ihtiyaca cevap veren bir bagaj olanağı da sunuyor; 550 litrelik bagaj, kapağının açılış açısı ve düşük yükleme eşiği sayesinde yüklemeyi kolaylaştırıyor.

SEAT_TOLEDO_otomobiltutkunu_Yeni SEAT Toledo_Yeni SEAT Toledo Resimleri_SEAT Toledo Test_Yeni Seat Toledo_Tatil

En yeni motorlar, muhteşem verimlilik

SEAT Toledo modelinde en yeni motorlar kullanılıyor. Türkiye’de satışa sunulan 1.2 lt’lik TSI motora sahip versiyon, 105 hp güç üretirken 175 Nm’lik bir tork sağlıyor. 100 km’de ortalama 5.4 lt yakıt tüketim değerine sahip bu versiyonun CO2 emisyonu ise km’de 125 gr. Ailenin diğer benzinli ve 7 ileri DSG şanzımanla alınabilen versiyonu ise 1.4 litrelik TSI motora sahip. 122hp güç ve 200 Nm tork oluşturan bu motor, 100 km’de 5.8 litre yakıt tüketimi ve km’de 134 gr CO2 emisyon değerine sahip. Dizel motor seçeneği ise 1.6 litrelik CR TDI versiyonlarla alınabiliyor. 105 hp güç üreten manuel motor seçeneği 250 Nm’lik tork değerine sahip. Yakıt tüketim değeri 100 km’de 4.4 litre olan bu versiyonun CO2 emisyon değeri ise 114gr/km. 90 hp güç üreten DSG motor seçeneği 230 Nm’lik tork değerine sahip. Yakıt tüketim değeri 100km’de 4.5 litre olan bu versiyonun CO2 emisyon değeri ise 118gr/km.

Standart donanım özellikleriyle de iddialı

Bütün SEAT Toledo’lar için geçerli olan standart güvenlik paketi; ESC (Elektronik Stabilite Kontrolü), sürücü-yolcu ön ve yan hava yastıkları ile perde hava yastıklarını içeriyor. Ayrıca otomobilde uzaktan kumandalı merkezî kilit, elektrikli ön-arka camlar ile parçalı katlanır arka koltuklar da standart olarak sunuluyor. Ek olarak otomatik klima ve 6 hoparlörlü direksiyondan kumanda edilebilen ses sistemi ( 4 hoparlör + 2 tweeter), 16’’ alüminyum alaşım jantlar, arka park sensörü, ön sis farlar gibi konfor ve tasarım itibarıyla ilave ekstra birçok özellik de aracın standart donanımı içerisinde sunulmaktadır. 

SEAT_Toledo_ 1.6 TDI CR DSG Otomatik Dizel_Otomatik Dizel Araba_Seat Toledo Test_Toledo Kampanya