Paris’te 29 Ocak’ta düzenlenen 28. Uluslararası Otomobil Festivali kapsamında Peugeot Genel Müdürü Maxime Picat, Peugeot Tasarım Direktörü Gilles Vidal ve Pazarlama İletişim Direktörü Guillaume Couzy, Peugeot Markası adına Onyx ile en güzel konsept otomobil ödülünü ve 208 “Hands” filmi ile en iyi reklam filmi ödülünü aldı.

Uluslararası Otomobil Festivali, her yıl otomobil dünyasının en önemli başarılarını ödüllendiriyor. Bu ödüller, otomobil uzmanlarının yanısıra mimarlık, tasarım, kültür ve medya dünyasından gelen uzman ve tutkunlarından oluşan bir jüri tarafından veriliyor.

Onyx konsept otomobili için yeni bir ödül

Paris Otomobil Fuarı’nda tanıtılan “super car” Peugeot Onyx Auto Plus okuyucuları ve RTL editörleri tarafından dünyanın “en iyi konsept otomobili” olarak seçildi, aynı zamanda uluslararası festival jürisi üyelerinin ve otomobil tutkunlarının beğenisi sonucunda “Yılın en güzel konsept aracı” ödülünü kazandı.

208 « Hands » için en iyi reklam filmi ödülü

2012 yılında Fransa’da lansmanı yapılan, Ocak ayında da Türkiye’de gösterilen 208 “Hands – Eller” reklam filmi, hayatın anahtar anları kanalıyla 208’in direksiyonunda güçlü duygu ve hisleri keşfetmeye davet ediyor. Peugeot 208 daha fazla sezgisellik ve daha fazla duygu ile sürücü ile bir bütün oluşturmak üzere tasarlandı. Bu reklam filmi de Festival kapsamında “En iyi reklam filmi” ödülüne layık görüldü.

http://www.youtube.com/watch?v=foZhd_IOPV8

Peugeot ONYX_Peugeot Onyx konsept_otomobiltutkunu