Türkiye Milli Olimpiyatlar Komitesi (TMOK) tarafından 19 – 20 Temmuz tarihinde düzenlenen 26. Boğaziçi Kıtalararası Yarışları’nda Peugeot, “Peugeot ile Engelsiz Yaşam” projesi kapsamında, 2013 yılında olduğu gibi bu yıl da “Engelli Yüzücüleri” destekledi.

Peugeot ile Engelsiz Yasam

T.C Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürü Bakanlık Müşaviri Kenan Önalan, Peugeot Genel Müdürü Marc Bergeretti ve Peugeot gönüllüleri de yarış günü engelli yüzücüleri Peugeot ile Engelsiz Yaşam standından başarı dilekleriyle yarışa yolcu ettiler. Peugeot Genel Müdürü Marc Bergeretti aynı zamanda kendisi de Boğazı yüzerek geçen yüzücüler arasında yer alarak yarışı tamamladı. Yarışı başarıyla tamamlayan engelli yüzücüler sıralamasında ilk üç şu isimlerden oluştu: Alper Ceylantepe, Oğulcan Altaş ve Miray Ulaş.

Engelli yüzücülerden dereceye girenlere madalyalarını Peugeot Genel Müdürü Marc Bergeretti takdim ettiler. Bergeretti, tüm dünyadan sporcuların katıldığı, İstanbul için önemli ve anlamlı bir organizasyonda engelli yarışçılarla bir arada bulundukları için çok mutlu olduklarını vurgularken; “Engelsiz bir yaşam için engelleri birlikte aşıyoruz” dedi.

15 engelli yüzücünün katıldığı yarışlarda, Peugeot çalışanlarından oluşan gönüllüler, gün boyunca engelli yüzücülerle vakit geçirerek onlara destek oldular.