Volkswagen, Paris Motor Show’da 4 yeni modelinin ilk gösterimini yaptı; Yeni Passat ve hibrid versiyonu Passat GTE, Yeni Polo GTI, hertürlü yol şartlarına elverişli sürüş dinamiklerine sahip dört çeker Golf Alltrack ve XL1’den esinlenen XL Sport…

Mondial de lAutomobile 2014 in Paris Volkswagen Pressekonferenz am 2 Oktober 2014

Volkswagen, 4 Eylül’de kapılarını açacak olan Paris Motor Show’da dört yeni modelinin ilk gösterimini yaptı. Yeni Passat’ın hibrid versiyonu Passat GTE, yeni sportif Polo GTI,verimlilik ve aerodinamik açıdan sürüş sistemine vurgu yapan konsept modeli XL Sport, ayırt edici bir off-road görünüme sahip Golf Alltrack.

Fuarın yıldızı Volkswagen’in Amiral Gemisi Yeni Passat, Volkswagen’in Paris Motor Show’da sergilediği modellerin başında, amiral gemisi Passat’ın yenilenmiş hali geliyor.

Markanın dünya çapında bir satış başarısı yakalayan modeli Passat, yeni motoru, daha hafif gövdesi, Infotainmant ve yeni sürüş destek sistemleriyle ilk kez sergilendi.

Aktif Bilgi Ekranı, tablet bilgisayarların adapte edilebildiği arka koltuk eğlence sistemi, yaya izleme özelliğine de sahip Acil Frenleme sisteminin yanısıra, dünyada ilk kez kullanılan üç yeni; acil durumlarda aracı durduran Emergency Assist, römork veya karavanlı sürüşlerde manevralara yardımcı olan Trailer Assist ile güzergahtaki trafik yoğunluğunu haber veren Traffic Jam Assist de Yeni Passat’ta sunulan yardımcı destek sistemler.

Yeni Passat, 120PS ile 280 PS arasında değişen 10 farklı TDI ve TSI motorla sunuluyor. Tümüyle yenilenen ve Euro 6 emisyon standartlarına sahip motorlarda yakıt tüketimi ve CO2 salımı yüzde 20 oranında azaltılmış.Tüm versiyonlar start-stop sistemi ve fren enerji geri kazanım sistemi ile donatılmış.

Der neue Volkswagen Passat GTE Mondial de lAutomobile 2014 in Paris Volkswagen Pressekonferenz am 2 Oktober 2014

Golf’ten sonra Passat’a da GTE
Volkswagen’in Paris’te ilk kez sunduğu modellerden bir diğeri de Passat GTE: 115 PS güç üreten, Plug-in hibrid bir lityum-iyon bataryanın beslediği elektrik motoru ile 156 PS’lik1.4-litrelik TSI motorun birleşimiyle 218 PS’lik bir karma güce sahip Passat GTE, 1000 km’nin üzerinde bir sürüş menzili sağlıyor. Tamamen elektrikli sürüşle 50 km’lik menzile sahip Passat GTE, 400 Nm maksimum torka sahip. CO2 emisyonu 45 g/km gibi bir değer veren Passat GTE, 6-ileri DSG şanzıman ile birlikte 8.0 saniyede 0’dan 100 km/h hıza ulaşıyor ve 220 ​​km/h maksimum hıza çıkabiliyor. Sadece elektrik motoruyla kullanım sırasında ise maksimum hız 130 km/saat oluyor.

Sportifliğin simgesi Polo GTI
Dördüncü nesil Polo GTI, Volkswagen’in Paris Fuarı’nda ilk kez sergilediği bir başka model. Yeni 1.8 litrelik TSI motoruyla 192 PS güç üreten Polo GTI, 6.7 saniyede 100 km/h hıza ulaşabiliyor ve 236 km/saat maksimum hız değerine sahip. 320 Nm tork üreten Polo GTI, 6-ileri manuel şanzıman veya 7- ileri DSG şanzımanla alınabiliyor.

Dünyanın en tasarruflu modelinden esinlenen sporcu
Volkswagen, yakıt tasarrufu anlamında dünyanın en verimli otomobil olan XL1 modelini baz alarak geliştirdiği ve 270km hıza ve 200PS’lik güce sahip konsept model XL Spor’u tanıttı. Dünyanın en güçlü iki silindirli motosiklet motoru Ducati 1199 Superleggera’nınV2 motorunun kullanıldığı XL Sport, 7 ileri DSG şanzıman yer alıyor. Motor bu spor konsepti sıfırdan 100km/s hıza 5.7 saniyede ulaştırıyor. Verimlilik ve aerodinamik açıdan üst değerler sunan, XL Sport, XL1’in tasarımını takip ediyor.

Her yola uygun Golf Alltrack
Volkswagen, binek otomobil ile SUV tasarımların teknik ve görsel bağlantılarını birleştirerek yarattığı ve off-road görünümüyle öne çıkan Golf Alltrack’i de ilk kez Paris’te sergiliyor. Standart modelden 20mm daha yerden yüksek bu off-road özellikli model, 4MOTIONsürekli dört tekerlekten çekişe sahip. Üç farklı motor seçeneğiyle; 1.8 litrelik TSI 180 PS, 1.6-litre TDI 110 PS ve 2.0-litre TDI 150 PS, sipariş edilebilen Golf Alltrack’ın184 PS güç çıkışına sahip 2.0-litre TDI motorlu Variant versiyonu,önümüzdeki tarihlerde sunulacak.

GOLF Alltrack Mondial de lAutomobile 2014 in Paris Volkswagen Pressekonferenz am 2 Oktober 2014