Şampiyon milli sporcular Yağız Avcı-Bahadır Gücenmez, 14-15 Haziran tarihlerinde 39.Yeşil Rallisi’nde Tok Sport WRT adına MINI JCW WRC ile mücadele edecek…

YagizAvci_Otomobiltutkunu_Tok Sport WRT_MINI JCW WRC

Türkiye Ralli Şampiyonası’nın üçüncü yarışı olan Oyak Renault 39. Yeşil Bursa Rallisi, 14-15 Haziran tarihlerinde gerçekleştiriliyor… Sezonun ilk toprak rallisi olan Bursa’da, Türkiye Ralli Şampiyonası zirve mücadelesini daha da renkli bir hal alacak.  Uzun bir aradan sonra yeniden toprak zeminle buluşacak olan ekipleri, Bursa’da zorlu bir mücadele bekliyor.

15 Haziran Cumartesi günü saat 13:45’te Oyak Renault fabrikası önünden başlayacak olan rallide, ilk olarak saat 14:20’den itibaren Kültürpark içerisindeki Seyirci Özel Etabı koşulacak. Daha sonra Orhaneli-Keles bölgesindeki 3 özel etap geçecek olan ekipler, saat 19:24’ten itibaren ilk günü noktalayacaklar. Yarışın ikinci gününde ise aynı 3 özel etap ikişer kez geçildikten sonra, mücadele saat 17:20’den itibaren Crown Plaza Hotel önündeki finiş podyumunda son bulacak.

Kariyerinde 4 Türkiye Ralli Şampiyonluğu bulunan ve bu yarış öncesi 0.2 puan farkla Türkiye Ralli Şampiyonası’nda lider olan Red Bull sporcusu Yağız Avcı da, Çebi desteğinde Tok Sport WRT adına MINI JCW WRC ile Bursa’da 1 numara ile start alıyor.