2013 Türkiye Ralli Şampiyonası’nın 3.ayağı olan OYAK-RENAULT 38.Yeşil Bursa Rallisi 06-07 Temmuz tarihlerinde organize edildi. Ulusal kategorinin heyecanı yanında mahalli kategoride kıyasıya bir çekişme yaşandı.

Mahalli klansmanda Ege Asal Metal ve GTS Group desteği ile yarışan Bora ÇANTEPE ve Soner ÇEVİK ikilisi  yarışı şöyle özetledi:   “ Antrenmanlarda gördüğümüz üzere zeminin mıcır ve topraklı olması bizi birazda olsa endişelendirmişti. Antrenman mahiyetinde geldiğimiz Bursa’da İlk güne Kültürpark içerisinde ki Seyirci Özel Etabıyla başladık. İlk günün ardından ikinci gün Tuzaklı etabıyla başlıyordu fakat etaba yaklaştığımızda trafiğin kilitlendiğini ve bir çok yarışmacı ekibin trafiğin kilitlenmesinden dolayı ZK noktasına geç kaldıgını gördük ve ardından yarış etabı normal etaba çevrilmişti, yani ilk etabı normal geçmiştik. Yaşanan bu aksilikten sonra ikinci etaba doğru yola koyulduk ve Bursa bir sürpriz yapmıştı hepimize, yağmur yağıyordu. Soğukpınar etabı ıslak zemine sahipti. Yağmurdan dolayı temkinli olmak kaydıyla başladıgımız etap sonunda mahalli genel klasman lideri  olarak çıkmıştık ve bize iyi bir başlangıç olmuştu. Ancak üçüncü etaba girmemizle birlikte aracımızda başlıyan kesiklik problemi kazandıgımız zamanları geri vermemize neden oldu. Benzin seviyesi belli bir oranın altına indiği zaman araç benzin çekmekde sorun yaşıyor ve kesiklik yaparak ilerliyordu. Çözüm olarak elden gelen hiçbirşeyimiz yoktu, etaplar servis alanına çok uzaktı. Depomuzu full doldurup çıktığımız ikinci loopta aynı seneryoyu tekrar yaşadık, son etap aracımız yine kesiklik yapıyordu ve topladıgımız değerli zamanları kaybediyorduk.

Ve yarışın mahalli genel klasmanında 1.lik tecrübeli pilot Alptekin IŞIKALP abimiz , 2.lik takım arkadaşımız Alper AKGÜN , 3. Bora ÇANTEPE – Soner ÇEVİK olarak  biz tamamlamış olduk. Herşeye rağmen güzel bir yarış oldu İZMİR’e  Mahalli Genel Klasman 3.sü  ve Sınıfımızda 1. olmak üzere 4 kupayla döndük.
Yarışan tüm ekipleri tekrardan tebrik ediyoruz, TOSFED kupasına daha hızlı gelicez. ”

Bora ÇANTEPE_Soner ÇEVİK_Fiat Palio KitCar_Fiat Palio RallyCar_OYAK-RENAULT 38.Yeşil Bursa Rallisi_2013 Türkiye Ralli Şampiyonası_Tosfed_Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu_otomobiltutkunu