Opel Türkiye, babalar gününe özel hazırladığı “Baba Bi’ Daha Çal!” isimli ilk yerel reklam filmi ile MediaCat Felis Ödülü’nü aldı.

Opel Türkiye, bu ilk yerel prodüksiyonunda Grandland X kullanan babalara araçlarında çocukları ile en çok hangi şarkıları dinlediklerini sordu. Babaların ve çocuklarının şarkı ve tür tercihleri birbirinden farklı olsa da ortak noktaları, çocuklarıyla birlikte Grandland X ile seyir halindeyken bu şarkıları söylemekten büyük keyif almaları oldu. Babalar gününde yayına alınan prodüksiyon, 5 ay gibi kısa bir sürede 4  buçuk milyon kişi tarafından izlendi.

Opel Türkiye için büyük önem taşıyan bu prodüksiyonun reklam dünyası profesyonelleri tarafından takdirle karşılanmış olmasından dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Opel Türkiye Genel Müdürü Çağrı Öztaş sözlerine şöyle devam etti: “Alman, sıcak ve heyecan verici olmak Opel markamızda benimsediğimiz ve tüm çalışmalarımıza yön veren anahtar değerlerimiz. Bu değerler ışığında gerçekleştirmiş olduğumuz ilk yerel reklam çalışması ile Felis’e layık görülmüş olmaktan gurur duyuyoruz. Opel markamıza gönül verenlerin ‘Alman Yol Arkadaşı Olmak’ yolunda emin adımlarla ilerleyeceğiz.”

Opel Türkiye’nin hayattan ilham alan SUV modeli Grandland X için yayınladığı bu reklam filmi, kullanıcılarının çocuk sahibi olduktan sonra hayatlarının ve zevklerinin geçirdiği köklü değişimi anlatıyor. Opel’in ülkemizde çekilen ilk yerel reklam filmi olma özelliğini de taşıyan çalışmada ufaklıkların yol şarkılarının bir süre sonra babaların da favori parçaları haline geldiği görülüyor. Türkiye’nin pazarlama iletişimi alanındaki önemli dergilerinden MediaCat tarafından bu yıl 14’üncüsü gerçekleştirilen Felis Ödülleri’nde Otomotiv ve Otomotiv Ürünleri  kategorisinde “En İyi Online Film” seçilen “Baba Bi’ Daha Çal!” adlı reklam filmine Opel Türkiye YouTube hesabı üzerinden erişilebiliyor.