Dünyanın ilk plug-in hibrit 4×4 aracı olan Outlander PHEV, ikinci kez Asia Cross Country Rallisi’nde yarışacak.

Asia Cross Country Rally Mitsubishi Motors_Mitsubishi Outlander Phev_Otomobiltutkunu_2014 Asia Cross Country Rally

2013 yılında katıldığı 2.200 kilometrelik Asia Cross Country Rally gibi zorlu bir parkuru başarıyla tamamlayan Outlander PHEV, 9-15 Ağustos 2014 tarihleri arasında Tayland Kamboçya ülkeleri arasında koşulacak olan yarışa Kenji Ishida önderliğindeki Two&Four Motor Sports ralli takımı ile ikinci kez katılıyor.

Mitsubishi Motors mühendisleri yarış süresince Two&Four ralli takımının teknik desteğini sağlayacak. Bu sene 19.su düzenlenecek olan yarışın startı 9 Ağustos’ta Pattaya’da verilecek. Yarışın 15 Ağustos tarihinde Kamboçya’nın başkenti Phnom Penh’de bitmesi amaçlanıyor. Toplam 2.200 kilometrelik yarışta dağ, bataklık, orman ve nehir geçiş etapları bulunuyor.

Mitsubishi Outlander PHEV ralli aracı, zorlu koşulları alt etmek üzere yarışa özel ayarlı süspansiyon sistemi ve güçlendirilmiş bağlantı elemanları ile donatıldı. 4×4 sistemi daha iyi çekiş sağlamak üzere modifiye edildi.

Mitsubishi Outlander PHEV’ye ayrıca roll cage (takla kafesi), alt koruma plakası takılırken araçta kaput, arka kapı ve iç malzemeler hafifletildi. Su geçişleri için de şnorkel ile donatıldı.