Mitsubishi Motors’un kompakt crossover segmentindeki temsilcisi ASX, şimdi dizel 4×4 modeli ile dikkat çekiyor. Mitsubishi ASX 4×4 1.8 dizel motor seçeneği ile Aralık ayında Türkiye’de satışa sunuldu.

 

Mitsubishi’nin kompakt crossover segmentindeki temsilcisi ASX şimdi 4×4 modeli ile otomobil tutkunlarını kendine hayran bırakacak. Mitsubishi ASX 4×4 modelinin en büyük özelliği, Mitsubishi Motors’un Drive@earth felsefesi ile geliştirilmiş gelecek nesilleri düşünen bir motora sahip olması. Dünyadaki en düşük sıkıştırma oranına sahip dizel motoru ile ASX 4×4 diğer dizel araçlara göre hem daha sessiz hem de motor ömrü daha uzun. ASX 4×4, 1.8 motoru ile 116 beygir ve 300 Nm tork güç üretiyor. Gelişmiş motorunun yanı sıra çevreye duyarlılığı ile dikkat çeken ASX 134 g/km CO2 emisyonu ile sınıfının en düşük emisyon değerlerine sahip.

 

 ASX’te yakıt ekonomisi sağlayan Auto Stop&Go teknolojisi, standart olarak sunuluyor. Şehir içi – şehir dışı karma yakıt tüketimi 5.1 Litre olan ASX 4×4, düşük emisyon değerlerinde olduğu gibi yakıt ekonomisinde de yine sınıf lideri.

 

 Yol şartları ne kadar zorlayıcı olursa olsun Mitsubishi ASX 4×4 ile sürüş çok keyifli. Elektronik kontrollü diferansiyel ile donatılan araçta ekonomik sürüş için 2WD, her türlü hava koşullarında aktif güvenli sürüş için 4WD ve zorlu koşullar için LOCK modu bulunuyor.

Mitsubishi ASX, üst düzey güvenlik donanımı ile size ve sevdiklerinize yol boyunca huzurlu bir yolculuk sunuyor. Yokuş Kalkış Destek Sistemi (Hill Start Assist Sytem – HSA) ile şehir trafiğinde sürücülerin en sık karşılaştığı zorluklardan biri olan, aracınızın yokuşlarda kaymasını sorun olmaktan çıkarıyor. ASX standart olarak sunulan, kullanıcısının kaza yapmasını engelleyecek, aktif güvenlik özellikleriyle farkını ortaya koyuyor. HSA (Yokuş Kalkış Destek Sistemi), eşsiz yol tutuşu sağlayan ASTC (Aktif denge ve çekiş kontrol sistemi), EBD destekli ABS, fren destek sistemi ve ESS (Acil Stop Sinyal Sistemi) ASX’in güvenli bir şekilde yol almasını sağlıyor.

 

 Intense donanım paketi ile sunulan ASX 4×4’de led aydınlatmalı panoramik cam tavan ve tavan rayı, ısıtmalı ön koltuklar ve deri koltuk döşemesi, anahtarsız çalışma, 17” jantlar, elektronik kontrollü, sinyalli katlanabilen dış dikiz aynaları, karartılmış arka camlar, elektronik kontrollü sürücü koltuğu standart olarak bulunuyor.