MINI Roadster Detroit’teki Kuzey Amerika Uluslararası Otomobil Fuarı’nda (NAIAS) 2012 ev sahipliği yapıyor.NAIAS 2012 MINI Roadster dünya prömiyeri için bir buluşma yeri olacak.

 MINI Roadster serisi ilk üstü açık iki-koltuklu otomobil,sürüş keyfi için, spontane, katkısız mutluluk tarifi sağlar. Kompakt, üstü açık spor otomobil konsepti çağdaş, MINI Roadster gelişmiş sürücü ve şasi teknolojisi, hızlı ve kolay bir şekilde açılıp kapanabilen bir klasik, manuel olarak çalışan soft-top tavan sahiptir.

MINI Roadster tasarım ve teknoloji iki kişilik üstü açık sürüş keyfi ve üstün verimlilik, etkileyici tasarımı ve olağanüstü pratiklik ile MINI genç temsilcisi olacak.Line-up modeli, MINI Cooper S Roadster (181 hp),MINI Cooper Roadster (121 hp),MINI John Cooper Works Roadster (208 hp)  MINI Roadsterde 80 km / h (50 mph) ulaştığında otomatik olarak açılan aktif bir arka spoyler, aerodinamik denge sağlamıştır.

 

MINI Roadster: İki koltuk, sınırsız sürüş keyfi.MINI Roadster iki kıskanılacak bir saflık ve spontan üstü açık eğlenceli bir otomobil.MINI Roadster  Bireysel stil, yenilikçi teknoloji ve dünyanın ilk premium küçük araba üreticisi tarafından belirlenen yüksek kalite standartları, dünya çapında popülerlik MINI model yelpazesi için temel oluşturur. Ve şimdi yeni markanın global başarı öyküsüne başka bir bölümün başında Detroit’teki Kuzey Amerika Uluslararası Otomobil Fuarı’nda (NAIAS) 2012 ev sahipliği yapıyor.

NAIAS 2012 MINI Roadster dünya prömiyeri için bir buluşma yeri. MINI model serisi ilk üstü açık iki-koltuklu otomobil, kentsel sürüş keyfi için, spontane, katkısız tarifi sağlar. Kompakt, üstü açık spor otomobil konsepti çağdaş, MINI Roadster gelişmiş sürücü ve şasi teknolojisi, hızlı ve kolay bir şekilde açılıp kapanabilen bir klasik, manüel olarak çalışan soft-top tavan sahiptir.

MINI Roadster tasarım ve teknoloji iki kişilik üstü açık sürüş keyfi üzerine koyarak kare içindir. İlham çeviklik ve üstün verimlilik, etkileyici tasarımı ve olağanüstü pratiklik ile MINI genç temsilcisi, markanın geleneksel nitelikleri yepyeni bir heyecan verir.Güncel model serisi çekici bir ek olarak değil, aynı zamanda dünyanın ilk küçük otomobil segmentindedir.
MINI özellikleri, büyük yuvarlak farlar, altıgen radyatör ızgarası, yan göstergesi çevreleyen ve dikey  arka farları.

MINI Roadster, sağlam, soft-top tavan, klasik İngiliz roadster geleneğini takip eder. Açıldığında, otomobilin zarif akıcı çizgiler korunarak, koltukların arkasında aşağı düz katlanabilir.Koltukların arkasında aracılığıyla geniş yükleme sistemi pratiklik artırır iken, yolcu bölmesi: Bu ​​düzen araç önyükleme (240 litre kapasiteli) net bir görsel ayrılması kapsar. Ayrıca, yüksek açılan bagaj kapağı ve düşük açılış eşik, bagaj öğeleri yüklemek için daha kolay hale getirir.
MINI Roadster güvenlik ekipmanları da ön hava yastığı ve üç noktadan gergili emniyet kemerleri ve kemer kuvveti sınırlayıcıları kemeri gergileri ve Lastik Defekt Göstergesi de dahil olmak üzere koltuk arkalıkları dış tarafı, entegre baş-göğüs hava yastıkları içerir.

Elektrik Güç Yönlendirme ve Dinamik Stabilite Kontrolü (DSC) de dahil olmak üzere küçük araç segmentinde,, benzersiz bir şasi teknolojisi A kalite bağımlılık çeviklik ve rakipsiz teslim burulmaya karşı sağlam bir gövde (özel güçlendirme elemanları ile birlikte) ve ağırlık otomobilin alt merkezi ile birleştiriyor aktif ve pasif güvenlik sistemleri ile donatılmıştır. MINI Roadster  80 km / h (50 mph) ulaştığında otomatik olarak açılan aktif  arka spoyler, aerodinamik dengesini optimize edilmiştir.

MINI Roadster donanım sahipleri kendi kişisel tarzı onların arabaları tam uyum için mümkün olan en iyi araçları veren yüksek kaliteli ekstralar, isteğe bağlı ekipman ve aksesuarlar aralığında olan MINI modelleri ile istekler tamamlanabilir.
MINI Roadster, kardeş gibi, zihin macera ile dizayn edilmiştir …