MINI John Cooper Works Paceman, sportif yetenek ile benzersiz bir  stili bir araya getirerek sürüş keyfini yeni bir boyuta taşıyor. John  Cooper Works serisinin yedinci üyesi olan bu otomobil; sınıfının ilk  Spor Aktivite Coupé’si olma özelliğini, markanın motor sporları  uzmanlığı ile geliştirilmiş, güç aktarım organları ve yürüyen aksam  teknolojisiyle birleştiriyor.

MINI John Cooper Works Paceman_otomobiltutkunu_Yeni Paceman

Otomobil aynı zamanda standart olarak  “ALL4” dört çeker sürüş sistemiyle sunuluyor. Otomobilde yer alan  birbirinden bağımsız dört koltuk ile hem sürücü hem de yolcular  otomobilin sunduğu yarış deneyimini iç tasarımın kendine özgü  karakteristik spor atmosferinde yaşayabiliyorlar.

Kompakt segmentin en yeni üyesi:Yarış esintileri taşıyor.

MINI John Cooper Works Paceman, yeni bir otomobil kategorisinde yer  alan sportif bir otomobil olarak ortaya çıkıyor. Yeni model, kompakt  Spor Aktivite Coupé konseptini daha kaslı orantılar ve dinamik şekilde  uzatılmış hatlarla harmanlıyor.

MINI John Cooper Works Paceman’in performansı en üst seviyeye  ulaştıran karakteri; alçaltılmış spor süspansiyonu ve 18 inçlik hafif  alaşım jantların yanında standart olarak sunulan bir aerodinamik kit  ile daha da vurgulanıyor. Dış renk seçenekleri arasına “Chili Red”  rengi de dahil olurken, bu renk John Cooper Works modeline özgü, tavan  ve dikiz aynası kapakları ve Sportif Şeritler için kontrast renk  seçeneği olarak da tercih edilebiliyor.

MINI John Cooper Works Paceman_otomobiltutkunu_Yeni Paceman_Paceman Test_MINI  Cooper Paceman Test

Motor ve Şanzıman: Standart yüksek performans ve isteğe bağlı    otomatik şanzıman.

MINI John Cooper Works Paceman’de yer alan 1,6 litre dört silindirli  motor, twin – scroll turboşarj, doğrudan benzin enjeksiyonu ve BMW  Group’un VALVETRONIC teknolojisinin değişken valf kontrolü özelliğine  sahip. 218bg çıkış gücüne ve 280Nm azami torka sahip olan bu motor,  overboost işlevi sayesinde 2100 ve 4500 dev/dak arasında kısa  sürelerle 300Nm’ye kadar yükselebiliyor. Bu güce yakışan ses ise  sportif egzoz sistemi aracılığıyla sağlanıyor.

Motorun güç aktarımı, standart olarak sunulan altı ileri manuel  şanzıman ile gerçekleştiriliyor, bunun yanı sıra isteğe bağlı olarak  altı ileri otomatik şanzıman seçeneği de mevcut. MINI John Cooper  Works Paceman, her iki şanzıman seçeneğiyle de 0’dan 100 km/sa hıza  6,9 saniyede ulaşıyor. Azami hızı ise manuel şanzımanlı versiyonda 226  km/sa, otomotik şanzımanlı versiyonda 224 km/sa. Motorun genlerinde  yer alan verimlilik ve kapsamlı MINIMALIZM teknolojisi ile yüksek  çıkış gücüne karşın son derece düşük yakıt tüketimi ve emisyon değeri  sunuyor. MINI John Cooper Works Paceman, 100 km’de ortalama 7,4 litre  yakıt tüketiyor (otomatik: 7,9 lt/100 km) ve AB test döngüsünde  kilometre başına sadece 172 gram (otomatik: 184 gr) CO2 emisyon  değerine sahip.

MINI John Cooper Works Paceman_otomobiltutkunu_Yeni Paceman_Paceman Test

ALL4 dört çeker sürüş sistemi: Rakipsiz denge, güven ve    sportif yetenek.

MINI John Cooper Works Paceman, motor gücünü yola, dört lastiği  üzerinden yansıtıyor. ALL4 dört çeker sürüş sistemi, sürüş gücünü ön  ve arka akslar üzerinde kesintisiz şekilde dağıtmak üzere  elektromanyetik bir merkez diferansiyeli kullanıyor. Böylece  virajlarda; çekiş, sürüş dengesi ve çeviklik özelliklerini en uygun  şekilde ayarlayarak, dinamikliğinden ödün vermiyor.

MINI John Cooper Works Paceman’in yürüyen aksamında yapılan  değişikler arasında sıkı biçimde ayarlanmış helezon yaylar ve  sönümleyiciler, güçlendirilmiş takla barları, 10 milimetre alçaltılmış  sürüş yüksekliği ve kırmızı renk kaliperli fren sistemi yer alıyor.  MINI John Cooper Works Paceman, DSC (Dinamik Denge Kontrolü) sistemi,  DTC (Dinamik Çekiş Kontrolü) modunu içeriyor. Sürücü, otomobilde  standart olarak yer alan “Sport” butonu ile motor tepkileri ve sesin  yanı sıra direksiyon tarafından sağlanan güç desteğini de ayarlayabiliyor.

MINI John Cooper Works Paceman_otomobiltutkunu

Lounge hissini sunan iç tasarım ve spor otomobil atmosferi.

MINI John Cooper Works Paceman, dört koltuğa ve 330 litrelik bagaj  kapasitesine sahip. İki arka koltuk sırt dayamaları ayrı ayrı  katlanarak yük taşınabilecek alan 1080 litreye kadar artırılabiliyor.  Bu bireysel koltuklar, tipik bir John Cooper Works spor otomobil  atmosferine sahip kokpite uyum sağlayacak şekilde, arka bölüme lounge  stilini kazandırıyor.

Öndeki bölümdeki özellikler arasında özel spor  koltuklar, spor direksiyon, Piano Siyahı iç tasarım kaplama şeritleri  ve antrasit tavan çizgisinin yanı sıra, hız göstergesi ve devir saati  için koyu renkli kadranlar yer alıyor.

MINI John Cooper Works Paceman_otomobiltutkunu_Yeni Paceman_Paceman Test_MINI  Cooper Paceman Test_ John Cooper Works