Türkiye’nin en önemli uluslararası moda etkinliği Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul’un İlkbahar/Yaz 2020 koleksiyonlarının sergilendiği 14. sezonu, 8-11 Ekim 2019 tarihleri arasında Zorlu PSM’de gerçekleşti.

Dünya çapında isim sponsorluğunu üstlendiği tüm moda haftalarında olduğu gibi İstanbul’da da Mercedes-Benz, her sezon desteklediği bir tasarımcının defilesini sunuyor. MBFWI kapsamında 6 senedir kesintisiz devam eden bu desteğin yeni sezonunda Mercedes-Benz Türk, son yıllarda kendine özgü tasarım diliyle yalnızca Türkiye’de değil, uluslararası ölçekte katıldığı fuarlarda da büyük ses getiren genç ve başarılı tasarımcı Kadir Kılıç’ın markası MiiN by Kadir Kılıç’ın İlkbahar/Yaz 2020 koleksiyonunu “Mercedes-Benz Presents MiiN by Kadir Kılıç” ismiyle sundu.

Mercedes-Benz, her sezon sunduğu moda görsel kampanyasının sloganını 14. sezonu için “Kontrast ol.” olarak belirledi. Yalnızca moda tutkunlarını değil, herkesi kucaklayan kampanya, bireylerin algılarını değiştirmeye, güzelliğin standart kalıplarını kırmaya, farklılıkları ve aykırılıkları kucaklamaya davet ediyor.

MBFWI isim sponsoru Mercedes-Benz Türk, 14. sezonunda Türk moda sektörüne desteğini ilham verici bir panele de taşıdı. 9 Ekim Çarşamba günü Zorlu PSM Sky Lounge’ta gerçekleşen “Mercedes-Benz ile Kontrast Ol” paneli, markanın yeni moda görsel kampanyası doğrultusunda tanımlara sıkıştırılan güzellik olgusunu ve kalıpların dışına çıkabilmeyi mercek altına aldı. MBFWI Kreatif Direktörü Güneş Güner’in moderatörlüğünde gerçekleşen panelin konuşmacıları Mercedes-Benz presents MiiN by Kadir Kılıç defilesinin tasarımcısı Kadir Kılıç ve Influencer Elif Hazal Tan’dı.

Mercedes-Benz Türk, İlkbahar/Yaz 2020 sezonunda Zorlu PSM’de yer alan MBFWI alanında Mercedes-Benz’i genç kullanıcılarla buluşturmayı hedefleyen, kompakt sınıftaki ilk sedan modeli olan A-Serisi Sedan’ı tasarımcı Kadir Kılıç’ın yorumuyla sergiledi. MiiN by Kadir Kılıç markasının görsel estetiğini ve tasarım dilini yansıtan, dikkat çekici Yeni Mercedes-Benz A-Serisi Sedan hafta boyunca MBFWI fuaye alanındaydı. Sınıfının standartlarını yeniden belirleyen model, yapay zekâ kullanımının yanı sıra geniş iç mekânı ile de dikkat çekti. Kendinden emin, sportif ve modern tasarımıyla öne çıkan yeni A-Serisi Sedan, sportif karakterli bir kompakt sedan estetiğini temsil etti.

14 sezondur etkinliğe isim sponsoru olarak destek veren Mercedes-Benz Türk, 15 adet Mercedes-Benz C-Serisi ile moda haftası boyunca etkinlik misafirlerinin ulaşımını kolaylaştırmak için İstanbul sokaklarındaydı. Araçlar İstanbul sokaklarında her gün kilometrelerce yol kat ederek MBFWI’nin 100’ün üzerinde davetlisini defile ve sunumlara konforlu bir şekilde ulaştırdı.

Mercedes-Benz tutkunlarına özel MB Collection yaşam tarzı ürünleri MBFWI boyunca Zorlu PSM’in -3’üncü katında moda severler ile pop-up bir mağaza konseptinde buluştu. Samsonite ve Swarovski markalı MB Collection ürünlerinin yanı sıra kıyafet seçenekleri, çantalar ve model arabaların bir arada sunulduğu alanı hafta boyunca davetliler keşfetme fırsatı buldular.

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul’un vazgeçilmez buluşma noktası Mercedes-Benz Lounge, bu sezon renklerin coşkusunun ön planda olduğu, genç, pop ve dinamik ruhuyla hafta boyunca 4.000’den fazla davetliyi ağırladı.

Mercedes-Benz Türk Otomobil Grubu İcra Kurulu Üyesi Şükrü Bekdikhan,14. sezon için görüşlerini şu sözlerle dile getirdi; Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul, İlkbahar/Yaz 2020 koleksiyonlarının sergilendiği 14. sezonunu geride bıraktı. Türkiye’nin uluslararası moda takviminde yer alan en önemli moda etkinliğine 14 sezondur kesintisiz bir biçimde destek vermekten ve MBFWI aracılığıyla Türk marka ve tasarımcıların global ölçekteki markalaşma yolculuğunda onlara uluslararası bir platform sağlamaktan gurur duyuyoruz.”