Alışılmışa meydan okuyan araç üreticisi Mazda, yeni nesil süper mini aracı Mazda2’nin üretim sürecini Japonya’nın Hiroşima kentinin güney doğusunda yer alan Hofu fabrikasında başlattı. Mazda’nın mevcut araç nesillerinin dördüncü üyesi olan yeni Mazda2, oldukça etkili SKYACTIV Teknolojisinin tüm özellikleriyle birlikte enerji dolu ve göz alıcı KODO – Hareketin Ruhu tasarımını da bünyesinde barındırıyor. 

Mazda2

Performans, yakıt tasarrufu, emniyet ve Mazda’nın patentli sürüş keyfinin mükemmel bir kombinasyonundan oluşan yepyeni Mazda2 sonbaharda Japonya’da satışa sunulduğunda, kardeş modellerinin – Mazda CX-5, Mazda6 ve Mazda3 – popülerliğine ulaşma potansiyeline sahip bir model olarak dikkati çekiyor. Bu araçlarda geliştirilen teknoloji ve ergonominin iyileştirilmesiyle yaratılan yepyeni Mazda modelinin, Avrupa’nın pazar payı anlamında en büyüğü olan B sınıfında çıtayı oldukça yüksek seviyeye çekmesi bekleniyor.

Yeni Mazda2 Avrupa’da yepyeni küçük silindir hacimli temiz dizel motoru SKYACTIV-D 1.5 ile benzinli SKYACTIV-G 1.5*’in farklı güç versiyonlarıyla birlikte piyasaya sunulacak.  SKYACTIV gövde, şasi ve otomatik ve manüel vites seçenekleriyle birlikte araç üreticisinin araç için mobil bağlantı sistemi olan MZD Connect, sınıfının en iyisi i-ACTIVESENSE aktif güvenlik teknolojisine sahip Mazda2 oldukça havadar, geniş ve geliştirilmiş iç mekan özelliklerini de tüketicisine sunuyor.

Sağladığı olağanüstü değer ve sarsılmaz güvenilirliği ile yıllardır kullanıcıların beğenisini kazanan Mazda2, 1996 yılında ilk kez piyasa sürüldüğünden beri dünya çapında 2,4 milyondan** fazla sattı. Dördüncü nesille birlikte Mazda, dünyanın dört bir yanındaki sürücülere süper minilerin yeni ve heyecan verici başka bir yanını da gösteriyor.