MINI’nin yeni modeli MINI Coupé geliyor. Süper kompakt spor otomobil kavramına damgasını vuran MINI Coupé, son dönemin en heyecan verici otomobillerden birisi olmaya aday.

Borusan Otomotiv, MINI Coupé’nin maceracı ruhuna yakışır bir davet veriyor ve bu davette MISSHAPES sahne alıyor. New York’un en önemli DJ gruplarından biri olan Misshapes’in DJ’lik dışında ilgi alanları arasında özel partiler, bir döneme ışık tutan parti fotoğrafları siteleri, stil ve müzik için başucu kitabı olan yayınları var. Geordon Nicol ve Chanel’in marka elçilerinden Leigh Lezark’ın başını çektiği, tüm dünyada özel parti denince ilk akla gelenlerden birisi olan grup MINI’nin macera ve eğlence dolu dünyasını yansıtan müzikleriyle sahnede olacaklar. Carlo Bernardini’nin MINI Coupé’ye özel tasarladığı yiyeceklerin servis edileceği MINI Coupé davetinde, ülkemizin bir numaralı grafiti sanatçısı Turbo, MINI Coupé’yi sanatıyla duvarlara yansıtacak.

 MINI Coupé hem teknolojiyi hem de kalpleri fethediyor.

Özgün tasarımı ile markanın alışılageldik kalıplarından çıkan Coupé asi ve çekici karakterini ilk bakışta yansıtıyor. Kısacası hayata bakışımızı değiştirecek olan MINI Coupé’nin karakterine uygun bir tarzda Hasköy Yün Fabrikası’nda gerçekleşecek olan lansman daveti ise uzun süre konuşulacak.

 MINI Coupé: İki kat Go-kart hissi.

MINI Coupé, sportif genleri ile ve maksimum sürüş keyfine ayarlanmış bir sürüş dinamiği sunuyor. MINI, güncel model yelpazesindeki ilk iki kişilik otomobiliyle sadece markanın başarılı yarışçı tarihini değil, kompakt spor otomobilleri kategorisini de tekrar hayata döndürüyor. MINI’nin sportif karakterini ileri teknoloji araç konseptine başarılı bir şekilde aktaran MINI Coupé, küçük otomobiller segmentinde şimdiye kadar erişilmemiş çevikliği, eşsiz gövde ve iç mekan konsepti, tasarımı,  donanımı ile kendi türünün ilk premium otomobili.

Daha fazlası için yeri olan iki kişilik otomobil.

Kompakt bir spor otomobilin sade karakteristiği, MINI Coupé’de açılan tavandaki eliptik girintiler ile belirginleştiriliyor. Standart spor koltuklar, sportif viraj sürüşlerinde olağanüstü yan destek sağlıyor. Yukarı doğru geniş açılı bagaj kapağı ve bagajdan araç içine yükleme açıklığı olan 280 litrelik bagajı ile MINI Coupé olağanüstü çok yönlülük sergiler. Şimdiye kadar hiçbir MINI iki kişilik keyifli yolculuklar için bu kadar saklama alanı sunmamıştı.

 Formunda bir sporcu.Düz silueti ve yenilikçi “kask” biçimli tavanı,  entegre edilmiş tavan spoylerinin yanı sıra aktif  arka spoyler de yüksek hızda hava akımını optimize ederek  MINI Coupé’ye sportif bir zarafet katar.

 1598 cc motor hacmine sahip MINI Coupé alt modelleri:

  • MINI Cooper Coupé (122 bg)
  • MINI Cooper S Coupé (184 bg)
  • MINI John Cooper Works Coupé (211 bg gücündeki üstün sporcu)

 MINI Coupé 18 Kasım 2011 tarihinden itibaren Türkiye pazarında satışa sunuluyor.