Ülkemizde Tofaş çatısı altında temsil edilen Jeep markası, iki yıldır üst üst elde ettiği satış rakamlarıyla küresel çapta rekor kırdı.

2014 Jeep Grand Cherokee Overland_Otomobiltutkunu

2012’de 701.626 adetlik satışla dünya çapında rekora imza atan Jeep, 2013’te 731.565 adetlik satışla rekorunu daha yüksek seviye taşıdı. Jeep’in 255.005 adetle dünya çapında en çok satan modeli Grand Cherokee’yi, 210.715 adetle Wrangler izledi. Diğer çok satan modeller, Compass ve Cherokee oldu. Jeep Compass, Wrangler’in toplam satışı dünya ve ABD’de en iyi seviyeye ulaştı.

Jeep araçlarının toplam satış adedi 2013’te bir önceki yıla göre dünya çapında %4, ABD’de ise %3 oranında arttı. 2013’te Asya-Pasifik bölgesinde %26 artış gösteren Jeep satışları, dünyanın en büyük otomobil pazarı haline gelen Çin’de ise %29 oranında yükseldi.

Konuyla ilgili bilgi veren Jeep Başkanı ve CEO’su Mike Manley, “Arka arkaya gelen satış rekorlarıyla, Jeep araçlarında hem dünya çapında hem de ABD pazarında 4 yıldır üst üste satış artışı kaydedildi. Müşterilerimizin, Jeep’in yeni serisinde, 4×4 kapasitesine ek olarak sürüş dinamikleri ve yakıt verimliliğinde ulaştığımız ilerlemeyi takdir ettiği açıkça görülüyor.

Jeep’in en çok satılan modeli, 255 bin adetle Grand Cherokee oldu.

Özellikle bayilerimizde Ocak-Şubat 2013 döneminde 25 binden fazla satan Yeni Jeep Cherokee’nin performansından çok memnunuz. Yüksek kapasiteli ve verimli SUV modellerimizin yanı sıra, dünyanın dört bir yanındaki Jeep satış noktalarına ulaşan Cherokee’yle de, 2014’teki satışlarımızı artırmayı hedefliyoruz.” şeklinde konuştu.

70 yıllık efsanevi mirasa sahip Jeep markası, sıra dışı seyahat deneyimi arayışında olan insanlar için üst düzey kapasiteye, ustalığa ve çeşitliliğe sahip orijinal bir araç sunuyor. Jeep modelleri; dünya çapında, müşterilerin talebini karşılamak için benzinli, dizel motor seçeneğiyle, soldan ve sağdan direksiyonlu konfigürasyonlarla Cherokee, Compass, Grand Cherokee ve Wrangler olarak pazarda yerini alıyor.

Yeni Jeep Grand Cherokee 2014_Jeep Grand Cherokee Test_Otomobiltutkunu