2011 yılında toplam tahminlerin üzerinde Pazar 864 bin 439 adet ile kapandı.  Ancak 2012’nin pazar tahmini olarak biraz temkinliyiz bu yıl pazarın 2011’in gerisinde 760 bin’li adetlerde olmasını ön görüyoruz.

 Geçtiğimiz Ekim ayında gerçekleşen 2.0 litre ve 2.0 litre üzerindeki motorlardaki ÖTV artışının Premium segmente olumsuz etkisinin devam edeceğini premium segmentin küçüleceğini ön görüyoruz. Bizim de bu daralan pazardaki beklentimiz; gün geçtikçe artan marka bilinirliği ve SUV segmentindeki başarılı Infiniti FX modelimiz ile 2011 ile aynı adetlere ulaşarak Premium segmentteki pazar payımızı arttırmak.

 Infiniti açısından 2011 yılı markanın güçlü dizel motorunu modellere adapte etme dönemiydi. 2012’de bunun meyvelerini alacağımız bir dönem olacak. 3.0 litrelik sportif bir dizel motor seçeneği tüm modellerimizin çekicilik faktörünü artırmış görünüyor. Ayrıca satış hedeflerimizi sipariş dağılımımızla kısıtlamadan kullanıcılarımızın kendi tercihlerine bırakıyoruz. Genel eğilim FX’in daha ağırlıklı olacağı yönünde olsa da, bunu birlikte göreceğiz. Önümüzdeki dönemde daralan pazardaki beklentimiz, gün geçtikçe artan marka bilinirliği ve SUV segmentindeki başarılı Infiniti FX modelimiz ile 2011 yılındaki aynı adetlere ulaşarak premium segmentteki pazar payımızı arttırmak olacak.