Hyundai’nin İzmit’teki Hyundai Assan Fabrikası’nda geçtiğimiz Eylül ayında üretimine başlanan ve kısa süre içerisinde önemli satış adetlerine ulaşan Hyundai i10, bu başarısını aldığı ödüllerle de pekiştirmeye devam ediyor. Hyundai i10 Test 2014_The Sun_TopGear_Otomobiltutkunu

Türkiye’de üretilerek 30’dan fazla ülkeye ihraç edilen Yeni i10, son dört ay içerisinde tüm dünya genelinde 10’dan fazla ödül alarak segmentindeki tüm dengeleri değiştirdi. İngiltere başta olmak üzere tüm dünyanın en saygın yayınlarından birisi olan TopGear dergisi ve yüksek prestije sahip The Sun gazetesi Yeni i10’u “Yılın En İyi Şehir Otomobili” ve “Yılın Ekonomik Otomobili” olarak belirleyen ilk yayınlar oldular.

Ardından Avrupa’nın duayen otomobil gazetecilerinden oluşan AUTOBEST organizasyonunda “2014 Yılının Otomobili” seçilen Hyundai i10, Hindistan’da da yılın otomobili ödülüne kavuşarak önemli başarılarına bir yenisini daha ekledi. Ülkemizde Otohaber ve TopGear Türkiye dergileri tarafından “Yılın En İyi Tasarımı” ve “Yılın En İyi Şehir Otomobili” seçilen Yeni i10, son olarak İngiltere’nin en prestijli ve saygın yayınlarından biri olan ve otomobil alımında karar belirleyici rol üstlenen  What Car? dergisi tarafından da “Yılın En İyi Şehir Otomobili” ödülüne layık görüldü.

What Car? dergisi Genel Yayın Yönetmeni Chas Hallett, Yeni i10’un ödül kazanmasıyla ilgili olarak, “Yeni i10, fiyat/kalite değerlendirmesi açısından hem bizim, hem de okuyucularımızın favorilerinden birisiydi. Hyundai, Yeni i10’la birlikte küçük şehir otomobillerindeki tabuyu yıkarak segmentine canlılık getirdi. Dört kişinin rahatlıkla seyahat edebileceği bu otomobili kullanmak hem pratik hem de park sorunu açısından mükemmel bir çözüm” dedi.

Segmentindeki rakiplerine göre daha ferah bir yaşam alanı sunan Hyundai i10, yüksek donanım ve güvenlik seviyesiyle kendinden daha büyük otomobilleri de kıskandırıyor. 1.0 ve 1.2 litre hacimli iki farklı motor seçeneğine ve hem manuel hem de otomatik şanzımanlara sahip olan Hyundai i10, Türkiye’de 32 bin 400 TL’den başlayan fiyatla satılıyor.