Tüm dünyadaki pazarlarda olduğu gibi Türkiye’de de hızla gelişimini sürdürerek zirveye doğru koşar adımlarla ilerleyen Hyundai, geçtiğimiz günlerde bu yıl ki geleneksel bayi toplantısını Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde düzenledi.

 

Hyundai’nin tüm dünyada stratejik olarak belirlediği “2013 Yılında Müşteri Memnuniyeti’nde Liderlik” hedefinin paylaşıldığı bu toplantıya tüm Türkiye’deki  Hyundai Yetkili Satıcıları katıldı.

Hyundai Assan Yönetim Kurulu Başkanı Ali Kibar, Hyundai Assan Başkanı ve CEO’su Won Shin Chang ve Hyundai Assan Genel Müdürü Ümit Karaarslan’ın ev sahipliğinde gerçekleşen bayi toplantısında Hyundai’nin diğer üst düzey yöneticileri de katılımcılar arasındaki yerini aldılar.

Toplantıda konuşan Hyundai Assan Başkanı ve CEO’su W.S. Chang, “Hyundai, tüm dünyada en büyük gelişimi kaydeden otomotiv markasıdır. Hyundai olarak, modern premium marka olma yolunda önemli bir değişim sürecinin içinde bulunuyoruz. Bu süreç içinde ürünlerimiz ve hizmetlerimizde daha fazla kalite sunmaya odaklanıyoruz ve tüketicinin olumlu yaklaşımını görebiliyoruz. Bunun bir sonucu olarak da Hyundai Otomotiv Grubu, 2012 yılındaki global satışlarını bir önceki yıla göre yüzde 8,6 oranında artırarak 7,12 milyon adede çıkarmış ve yeni bir rekora daha imza atmıştır. Türkiye’de de başarılarla dolu bir yılı geride bıraktık ve hedeflerimizi tutturduk. Hyundai artık Türk halkı tarafından modellerinin tasarımı, kalitesi, zengin donanım özellikleri kadar eşsiz hizmetleriyle de oldukça beğenilen bir marka. Bu yıl ki en büyük hedefimiz tüm satış ve satış sonrası operasyonlarımızda müşteri memnuniyetinde 1 numara olmak. Bunu hep birlikte başaracağız” dedi.

Hyundai Assan Genel Müdürü Ümit Karaarslan ise “Hyundai olarak 2012 yılı başında belirlediğimiz hedeflerimizi gerçekleştirdik ve 46 bin 120 adetlik satışla toplam pazardan yüzde 6 pazar payı alarak yılı tamamladık. Beklentilerin altında gerçekleşen 2012 büyüme hızı, 2013 yılı için de bazı ipuçları vermektedir. Ekonomik veriler doğrultusunda 2012 yılına göre artış beklenmeyen pazarda, özellikle 2009 ve 2010’da satılan araçların yenilenme olgusu da denge yaratacaktır. Böylece 2013 pazarının da 2012’ye yakın olarak 750-775 bin adetler seviyesinde kapanacağı öngörülebilir. 2013 yılının son döneminde üretimi başlayacak olan yeni hatchback modelimiz ile iç ve ihracat pazarlarında yıllık 80 bin adetlik pazar hedeflenmektedir. Ülke şartları, politik ve ekonomik istikrar doğrultusunda Hyundai’nin Türkiye’ye olan ilgisi, iki ülke arasındaki işbirliğinin de etkisiyle artarak devam edecektir. Hyundai Assan ailesi olarak amacımız hedeflerimizi gerçekleştirerek 2013’te zirveye hep birlikte yürüyeceğiz” dedi.

Tüm dünyada hızla artan kalitesi ve bu paralelde müşteri memnuniyetinde liderliği hedef alan Hyundai, dünyanın 5’inci büyük otomotiv üreticisi konumunda bulunuyor. Birçok ülkede model ve marka adına ödüllerle başarısı taçlandırılan Hyundai, 2013 yılında tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de “Müşteri Memnuniyeti’nde Liderliği” hedefliyor. Hyundai’nin Türkiye çapında 50’den fazla ilde faaliyet gösteren 71 adet yetkili satıcısı bulunuyor.