Tüm dünyada olduğu kadar Türkiye’de de “Satış ve Satış Sonrası” hizmetlerinde  müşteri memnuniyetinin sağlanmasında en etkin rolü üstlenen Hyundai, iki yılda bir düzenlenen “Hyundai Dünya Teknisyenler Olimpiyatı”nın 10.’sunu Seul, Güney Kore’de gerçekleştirdi. Türkiye adına yarışmaya katılan Hyundai Assan’ın iki deneyimli teknisyeni, olimpiyatlarda üstün başarı göstererek Hyundai müşterilerinin araçlarının güvenilir ellerde olduğu bir kez daha ispatlanmış oldu.

Toplam 54 ülkeden 87 teknisyenin katılımıyla Güney Kore’nin başkenti Seul’de gerçekleştirilen yarışmada Türkiye adına yarışan, Hyundai Assan Teknik Uzmanı Onur Kırkaya, Dünya Klasmanı’nda ikinci olurken, İzmir Hyundai Yükseliş Plaza’dan İsmail Toy ise dünya klasmanında dördüncü ve Şase Kategorisi’nde de birinci oldu. Yarışmada dünya klasmanında birinciliği Amerika, üçüncülüğü ise Çin’in temsilcileri kazandılar. Birinciliği kazanan İsmail Toy ise Kore’de düzenlenen “Hyundai Dünya Teknisyenler Olimpiyatları”nda Türkiye’yi temsil etme hakkını kazandı.

“10. Hyundai Dünya Teknisyenler Olimpiyatı”nda katılımcılara yazılı test ile beş ayrı istasyonda (Motor İşletim Sistemi, Otomatik Şanzıman, Gövde Elektrik Sistemi, Şase Sistemi, Parça Kontrolü)  ve araç üzerinde beş pratik uygulamadan oluşan bir sınav verildi. Daha önceki teknisyen olimpiyatlarında da ilk üçe girmeyi başaran Türk teknisyenler, dünya olimpiyatlarından önce 7-8 Temmuz tarihlerinde Türkiye elemelerine katıldılar.

Hyundai Akademi Müdür Yardımcısı Önder Özdemir yönetiminde birinciliği kazanan İsmail Toy ve Hyundai Assan Teknik Uzmanı Onur Kırkaya ile beraber üç kişilik Olimpiyat takımı kuruldu. Bir ay boyunca süren eğitim programının ardından Türk teknisyenler Kore’deki olimpiyatlarda Türkiye’yi başarıyla temsil etmiş oldular.

Hyundai Dünya Teknisyenler Olimpiyatı_otomobiltutkunu