Dünyanın önde gelen madeni yağ markalarından biri olan GULFOIL Türkiye’de tüketicilerin hayatını kolaylaştıran,  araçlarını koruyan çevreci  ürünlerine bir yenisini daha ekledi. Avrupa’da kabul edilen Euro 4 ve Euro 5 egzoz emisyon standartlarına dizel araçları uyarlayabilmek için geliştirilmiş bir sistem olan Dizel Partikül Filtresinin kirlenmesini geciktiren yeni madeni yağ ürün grubundan GULF FORMULA ULE 5W-30 ile araçların motorlarının ömrünü uzatıyor ve havanın kirlenmesini önleyerek çevreyi koruyor.

Gulf Formula ULE 5W-30_Gulf Otomobiltutkunu

Gulf Formula ULE 5W-30, binek araçlar için düşük emisyonlu sentetik motor yağıdır ve özellikle orta SAPS (Kükürtlü Kül) şartlarını yerine getirir.

Benzin ve dizel motorlu binek araçlarda motor ömrünü uzatmak için geliştirilmiştir. Motorda mükemmel bir temizleme yapar ve aşınmaya karşı dirençlidir. Lider markalar olan DaimlerChrysler, BMW’in en son düşük egzoz emisyon standartlarını karşılar.

Kullanım Özellikleri ve Faydaları:

Gulf Formula ULE 5W-30, Euro 4 emisyon standartlarını karşılayan benzinli ve dizel motorlu binek araçlarda kullanılır. BMW, DaimlerChrysler, VW ve GM marka otomobillerin en son düşük egzoz emisyon standartlarını karşılar. Çok amaçlu araçlar (SUV) ve hafif ticari araçlarda da kullanılabilir.

  • Yüksek oksitlenme stabilitesi, tortu ve çamur oluşumunu en aza indirir ve yağ değişim süresini uzatır.
  • Termik yüklenme ve iletme özelliği
  • Aktif temizleme özellikleri ile pistonlarda kurum birikimini ve çamur oluşumunu azaltır, böylece motor ömrünün uzamasına yardımcı olur.
  • Düşük sıcaklıklardaki akışkanlığı sayesinde motorun soğukken çabuk çalışmasına yardımcı olur.
  • Aşınmaya karşı yüksek dayanma kabiliyeti

Performans Seviyeleri ve Onaylar:

API SM / CF             ACEA A3 / B4 ve C3                      MB 229.51    BMW Longlife-04

GM dexos2™           VW 502.00/505.00/505.01

DPF( DİZEL PARTİKÜL FİLTRESİ) NEDİR?

Dizel yakıtın yanmasında farklı türde atıklar oluşur. Motor soğukken egzoz gazı bileşenlerinden doğrudan tespit edilenler ise beyaz veya mavi duman olarak damlacık şeklinde kısmen oksitlenmiş ya da hiç oksitlenmemiş hidrokarbonlar ve özgün dokulara sahip aldehitlerdir. Dizel motorlarda gaz halde atılan zararlı maddelerin yanında toz haldeki katı maddeler de egzoz gazı ile dışarı atılır, bu katı maddelere “partikül” denir, bunlar sağlığa ve çevreye zararlı maddeler sınıfına girerler.

Dizel partikül filtresi silisyum karbürden yapılmış ve petek şeklinde olan seramik bir gövdeden oluşur, bu gövde bir metal muhafazanın içinde bulunmaktadır. Seramik gövdede birbirine paralel olan mikroskobik boyutta birçok kanal mevcuttur, bu kanalların ağızları çapraz şekilde kapalıdır.

Dizel partikül filtresi, Motorun egzoz gazlarından kurum partiküllerini filtre eder. Silisyum karbür aşağıdaki özelliklerinden dolayı iyi bir filtre görevi görmektedir: